Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1,9 TDi AJM] Regeneracja turbiny okolice Sosnowca lub wymiana na AWX


swierku86

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w moim A4 B5 1,9 TDi AJM padła turbina.

Zastanawiam się gdzie mogę oddać moją turbinę do regeneracji? Najlepiej jakby był to jakiś zakład zajmujący się regeneracją turbosprężarek w okolicach Sosnowca. Czy możecie polecić mi jakąś firmę która zrobi regenerację naprawdę profesjonalnie.

Cały czas zastanawiam się też nad zakupem oryginalnej używki. Może macie jakieś namiary na kogoś kto sprzedaje używane turbiny z gwarancją.

Myślałem też nad zmianą na turbo z silnika AWX i program zwiększający moc. Co sądzicie na ten temat? Czekam na odpowidzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu szedl w wieksze turbo i program....sam jesli bede mial turbine o roboty to biore wieksza i program. Skoro i tak musisz zaplacic to lepiej miec juz chociaz przyrost mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz awx nie ma nad czym sie zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko gdzie kupić pewną używaną turbinę od AWX. Z używkami to loteria. Mój brat 5 lat jeździ na używanej a znajomy wymieniał używki co chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt, w łapach można ocenić czy nie ma luzu na wirniku i czy łopatki całe, reszta to loteria. ja miałem farta, kupiłem idealną używkę 10km od domu. tuner był w szoku że awx może tak szybko wstawać:)

spróbuj sie dogadać z jakimś handlarzem niech ci gwarancje napisze na kawałku papieru i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt, w łapach można ocenić czy nie ma luzu na wirniku i czy łopatki całe, reszta to loteria. ja miałem farta, kupiłem idealną używkę 10km od domu. tuner był w szoku że awx może tak szybko wstawać :)

spróbuj sie dogadać z jakimś handlarzem niech ci gwarancje napisze na kawałku papieru i tyle

Czyli ty masz u siebie turbo od AWX. Jaki program? Jakie wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

163km/360nm

Wrażenia takie, że każde 1.9 powinno wychodzić w takiej mocy bo są do tego stworzone :) jeździ sie przyjemnie, niebo a ziemia w porównaniu z tym co było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

163km/360nm

Wrażenia takie, że każde 1.9 powinno wychodzić w takiej mocy bo są do tego stworzone :) jeździ sie przyjemnie, niebo a ziemia w porównaniu z tym co było

A wymieniałeś tylko turbo z AWX plus ta redukcja do wężą? Chłodnice intercoolera zostawiłeś od AJM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, caly dolot zostal z ajm'a. Myslalem zeby wymienić calosc lacznie z mapsensorem, kolektorem dolotowym, ic na AWX ale te szybkozlaczki na wezach to jakies nieporozumienie. Wole tradycyjne opaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia po wymianie? Ja też założyłem z AWX ale jakoś dużej różnicy nie odczułem. Z tego, co widziałem ic są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia po wymianie? Ja też założyłem z AWX ale jakoś dużej różnicy nie odczułem. Z tego, co widziałem ic są takie same.

A zrobiłeś korektę softu?

Bo jeśli nie to samo turbo nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...