Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b5 1.9afn jak znosi 150km?


zanio9622

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Posiadam a4b5 1.9 afn 110km na zwykłej pompie które znudziło już mnie trochę. Mam kolesia który samym programem wyciąga 30km w +. Chciałbym jednak wyjsciowo otrzymać co najmniej 150km na hamowni, dlatego poza programem planuje wymianę intercoolera. Miał ktoś styczność z taką mocą w afnie? Warto? jak znosi to silnik? Moje a4 to 98r. przedlift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Posiadam a4b5 1.9 afn 110km na zwykłej pompie które znudziło już mnie trochę. Mam kolesia który samym programem wyciąga 30km w +. Chciałbym jednak wyjsciowo otrzymać co najmniej 150km na hamowni, dlatego poza programem planuje wymianę intercoolera. Miał ktoś styczność z taką mocą w afnie? Warto? jak znosi to silnik? Moje a4 to 98r. przedlift.

150km to trochę za dużo jak na seryjną turbosprężarkę.

Tak samo seryjne wtryskiwacze mogą nie dać tyle paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam afn zrobionego na 156konikow, silnik dobrze znosi modyfikacje i na pewno warto, nie powiem w porównaniu do serii furka teraz to odrzutowiec, ale ostatnio jak się pogoniłem trochę na drodze to przy ostatnim hamowaniu myślałem ze się nie zdążę zatrzymać przed skrzyżowaniem, a hamulce zaczęły mocno dymić z przodu :D także oprócz silnika jest parę innych ważnych rzeczy o których warto pomyśleć w zależności w jaka moc celujesz :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zdrowy układ paliwowy to te 140km złapiesz a wymiana intercoolera nie zmieni na + wyniku. Jak chcesz 150km to zmieniasz turbo albo wtryski na 216, wtedy są szanse że uda sie dobić do tych 150km, o ile w pierwszym przypadku będzie zdrowa pompa i wtryski, a w drugim zdrowa pompa, takie 14X pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jak znosi to silnik?

Przy tej mocy zaczyna "rozgrzewkę" :wink:

A tak na poważnie ładuj turbo GT1749VK i wtryski 216 i masz jak w banku te 150KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...