Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tryb awaryjny TipTronic


MrVoltix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem

Mianowicie w moim aucie najpierw padła pompa wtryskowa, u mechanika autko stało prawie pół roku ehhh.

Zmieniliśmy elektronikę pompy i taki pływak co był przetarty z innej pompy która chodziła ale się zapowietrzała.

Niestety w moim aucie przez duże opady dostała się wilgoć.

Przez bagażnik i strona od pasażera wraz z pasami została zaatakowana pleśnią.

Co do skrzyni kiedyś przetarłem misę i wymieniany był olej i filtr.

Nie wiem gdzie szukać, po przejechaniu około 15 km wpada w ten tryb a teraz zauważyłem gdy nie jest w tym trybie zaczyna świrować dziwna zmiana przełożenia.

Mam jakie błędy się pokazały.

Mechanik powiedział, że zmienił jeszcze wyprzedzenie zapłonu by lepiej odpalał.

Szukałem komputera od skrzyni wiem, że prawdopodobnie może być pod nogami pasażera z przodu ale nie wiem jak ściągnąć próg i się tam dostać.

00550

18265

18156

Więcej na e-maila,

Nie wiem jak tu dodać foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś wodę w aucie to masz zalany sterownik skrzyni z tego co pamiętam (ale mogę się mylić :wink: ) to znajduje się gdzieś pod nogami pasażera więc możliwe ze czeka cie sprawdzenie czy nie skorodowało cos w nim lub przy nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś wodę w aucie to masz zalany sterownik skrzyni z tego co pamiętam (ale mogę się mylić :wink: ) to znajduje się gdzieś pod nogami pasażera więc możliwe ze czeka cie sprawdzenie czy nie skorodowało cos w nim lub przy nim

Tak wiem ale nie mam zielonego pojęcia jak się do niego dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz i wyjmujesz z wozu fotel pasażera potem listwy - uszczelki progowe potem wykładzin a w góre i powinieneś juz jakiś dostęp mieć bez wyjęcia fotela może być problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz i wyjmujesz z wozu fotel pasażera potem listwy - uszczelki progowe potem wykładzin a w góre i powinieneś juz jakiś dostęp mieć bez wyjęcia fotela może być problem

Zabieram Się do roboty dzięki

Mam dużo wilgoci pod tym materiałem i gąbką.

Wyjęłam czarną skrzynkę wypiąłem.

Styki potraktowałem contact clinerem wyschły wsadziłem i dalej to samo

Nie mam czym kasować błędów teraz aby sprawdzić czy to wraca ale jak sam wpada w taki tryb to pewnie nic nie pomogło

W tym czarnym pudełku było trochę wilgoś i wody od strony wejścia wiązki tam gdzie komp sucho.

Tylko teraz pytanie czy tak samo było przed moją inferencją i czy otwierać kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli miałeś tam wodę to na pewno dostała się do kompa

Powinieneś go otworzyć i osuszyć

Np poprzez wsadzenie kompa do piekarnika na pół godzimy czy godzinę i temp. 40 - 45 stopni dobrze aby był otwarty.

Istnieje też szansa że został już uwalony i błędy będą Ci wracać.

Posprawdzaj dokładnie wtyczkę i piny na płytce czy któryś nie zaśniedział ale na płytce w kompie

Poza tym że powinieneś sprawdzić dokładniej błedy

bo te co wkleiłeś to

drugi to

P1857 18265 006231 2223

sterka najczęściej pojawia się w sterownikach ABS (ASR ESP) i automatycznej skrzyni biegów.

Oznacza iż sterownik silnika zarejestrował usterkę która może mieć pływ na jego moc.

W związku z nieprawidłową pracą silnika istnieje prawdopodobieństwo nieprawidłowej pracy skrzyni biegów czy też systemu kontroli trakcji. Z tego powodu najczęściej wraz z pojawieniem się tego błędu jest załączona kontrolka awari.

Reasumując usterka zawsze występuje wraz z usterką silnika i tam też należy poszukiwać przyczyny.

00550

pierwszy to :

Regulacja kąta początku wtrysku. Granica regulacji przekroczona. Różnica regulacji.

lub

Stały reset awaryjnego biegu uaktywniony. Błąd należy interpretować jako : - wadliwie działający zespół przepustnicy.

18156

trzeci to nie jestem pewien ale wygląda na uszkodzenie jednostki sterującej czyli kompa :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...