Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Wymiana akumulatora


weksla

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu ma się źle skończyć?? Chyba, że nie masz kodów do radia itp. to wtedy można pomyśleć o rezerwowym, ale takto??? Normalnie wypiąłbym i wstawił nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też polecam Centre dobra firma [br]Dopisany: 04 Grudzień 2008, 15:46_________________________________________________a jeśli chodzi o dodatkowy prąd to nie musisz podłączać oczywiście jeśli posiadasz kod do radia powinien być w książce servisowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod do radia nie bedzie potrzebny. Ja wypinalem aku kilka razy i nigdy nie prosil o podanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w jakim czasie ale u mnie zawsze trzeba było wpisywać kod do radia może ale ja miałem kod do radia ale według mnie to lepiej nie ryzykować jak się nie ma kodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz wypialem na kilka godzin (okolo 2) jak montowalem kosz 2din. Po zamontowaniu, radio nadal grało. Ale rzeczywiscie, jak sie nie ma kodu to bezpieczniej jest podtrzymac napiecie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje zeby potrzebne bylo wpisanie kodu,to musi byc dluzszy zanik pradu.Ja u siebie odpinalem na pol godziny i nie trzeba bylo kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jakaś masa, albo alarm masz podpięty. Nie masz przy klemie na srubce tego doczepionego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp dla Turus123

Ten cienki karbowany przewodzik odpina się po prostu od akumulatora i już ,wprawdzie nie wiem do czego on jest ale pociągnij delikatnie i wyjdzie

Natomiast ja mam problem z alarmem. Musiałem podładować baterię bo nie kręciła , ładowałem całą dobę i po zainstalowaniu nie mam alarmu i centralnego z pilota muszę otwierać i zamykać przez włożenie klucza w drzwi kierowcy. Jak wrócić do poprzedniego ustawienia? Trzeba grzać do ASO czy da się to jakoś samemu przestawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest jakaś kolejność podpinania biegunów aku ? najpierw + potem - czy odwrotnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest jakaś kolejność podpinania biegunów aku ? najpierw + potem - czy odwrotnie ?

Przy wymianie akumulatora najważniejsze to trzeba uważać, żeby kluczem nie dotknąć masy (przy odkręcaniu +), a żeby tego uniknąć to:

1. przy odłączaniu akumulatora najpierw odpinamy -,a potem +.

2. przy podłączaniu akumulatora robimy w odwrotnej kolejności, czyli najpierw podpinamy +, a potem -.

Trzeba jeszcze uważać żeby podczas podłączania akumulatora zapłon był WYŁĄCZONY, bo gdzieś czytałem, że można uszkodzić jakieś sterowniki.

Tu jest fajny opis:

http://www.akumulator.pl/pub/uploaddocs/pdf_akumulator.plnr2_styczen2007.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...