Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wygląd samochodu, a czujnik lakieru, coś nie tak


alfmeister

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem niedawno A4 B6, lakier na tym samochhodzie nie jest za ciekawy, krótko mówiąc autko wygląda jakby było całe lakierowane łącznie z dachem. Jeżdżę tak bo jako tak auto jest sprawne, ale coś mi daje do myślenia. Znajomy przemierzył mi auto czujnikiem i wyszło. że na drzwiach kierowcy mam 300um, maska i błotniki przednie mają po 200-220um, a reszta samochodu na lakier grubości około 130um, nie wiem jak to rozumieć, dach w moim aucie wygląda na malowany jakim cudem to auto ma taki lakier, możliwe, że czujnik oszukuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie cud tylko lakierownie nie koniecznie przez lakiernika jeśli widzisz ze na dachu jest lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lakier na dachu ma grubość 130. Moje pytanie brzmi jak to możliwe skoro widać, że malowane było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że został ściągnięty lakier i polakierowany jeszcze raz

Są do tego specjalne środki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wierzyć dalej. Jest jednak różnica pomiędzy elementem lakierowanym z podwójną warstwą lakieru a elementem na którym jest centymetr szpachli. Często auta powypadkowe mają też montowane elementy z dawców w tym samym kolorze i wtedy możesz mieć poklepane czy wspawane podłuźnice a czujnik na poszyciach i tak pokaże, że jest ori. Czujnik pokaże ci grubość powłoki lakierniczej ale i tak nie potwierdzi to w 100% bezwypadkowości. Ktoś mógł pójść po krawęznikach i wyrwać zawieszenie z korzeniami a czujnik powie, że nie bity i nie malowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ile mikronów powinien mieć lakier w audi a4? Wskazywało mi od 200 do 250. Raczej nie jest to fabryka (sprzedawca się zarzeka że jest), czyżby 2 warstwa lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyzej 200 to drugi lakier.

moja b6 ma od 90 do 140, wneki 60-90.

Fakt lakierowania nie oznacza, ze auto bylo rozbite bo nikt nie bedzie odwijal zwinietego blotnika tylko wstawi inny.

Jak widze tzw wladcow miernika dumnie stwierdzajacych, ze 200um to auto dzwonione to sie mi ulewa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...