Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa złącze diagnostyczne


Madern

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim Audi A4 B7

Nie działa poprawnie złącze diagnostyczne tzn. zmieniłem sobie manetkę na tą z pełnym FIS'em, mój mechanik normalnie podłączył się do samochodu tym profesjonalnym złączem i kodował mi to wg. poradnika na tym forum, jednak ustawienia tak jakby nie zapisywały się, FIS nie działa, wycieraczki normalnie działają ale przyciski góra/dół/reset nic.

Kiedy chciałem sprawdzić własnym kablem (Viaken OBD STN1110 (ELM v2) to nie daje mi nawet zasilania (kontrolki na kablu się nie świecą) i nijak nie mogę się podłączyć.

Dodam, że wcześniej ktoś zamontował jakieś ustrojstwo do omijania Immobilezera, cała siatka kabli i z 3 "pudełka" z elektroniką, zostało to zdjęte ale nie wiem czy ma to jakiś związek.

Na domiar złego nie działają mi światła drogowe tj. kontrolka się świeci ale przesłona na bixach się nie otwiera (światła sprawne na pewno), mechanik mówił, że nie ma komunikacji między światłami czy coś w tym rodzaju.

Chciałbym sam możliwe posprawdzać wszystko ale nie wiem jak się do tego zabrać.

Pozdrawiam

EDIT
Mniej więcej coś takiego było zamontowane:

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3917413-DIY-Alarm-remote-start-extra-s-install

Edytowane przez Madern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na początek połączyć się innym , sprawdzonym sprzętem , jak nie da rady to dopiero szukaj przyczyny .

Być może ktoś założył jakiś pstryczek elektryczek na kabelkach złącza , albo to tylko atrapa a właściwe złącze jest gdzieś schowane :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...