Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator


bialy118

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam nietypowy problem rano jak odpalam auto wentylator chłodnicy startuje odrazu z drugiego biegu i szaleje tak przez jakis czas,co moze to powodowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być np. czujnik temperatury płynu chłodzącego.

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być np. czujnik temperatury płynu chłodzącego.

Tez tak podejrzewam podobno sa dwa jeden kolo chlodnicy odnalazlem go sciognołem wtyczke i wentylator dalej szaleje nie wiem tylko gdzie jest ten drugi ma ktos moze foto jak wyglada i gdzie siedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wypiołem wtyczke z drugiego czujnika i dalej bez zmian macie jeszcze jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie czujnika, powoduje włączenie wentylatorów, tak czujnika nie sprawdzisz.

Podłącz vaga i sprawdź błędy, w blokacha pomiarowych można porównać, jaką temperaturę widzi sterownik silnika i jaka jest na zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koles zczytał mi dzis byki i wyskoczyły trzy:

18010

16500

18062

Wyczytałem na necie ze ten 16500 jest od cujnika temp plynu tylko nie jestem pewien ktory to ten przy chłodnicy czy moze ten w bloku.Mam do was jeszcze jedno pytanie sprawa jest dziwna bo koles dwa razy zczytywal mi bledy w odstempach dwudniowych i po kazdym zczytaniu przez niego bledow i ich wykasowaniu nie moge odpalic auta krece krece i nic dopiero jak odepne plusowa kleme na pare minut to wtedy z ciezkim bolem odpala czy wykasowanie bledow moze cos powodowac ze nie chce odplic auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie odpalanie raczej ma związek z tym błędem. Wymień ten czujnik bo on odpowiada też za rozruch zimnego silnika (temp. płynu) Sprawdźcie co pokazuje komp n/t tej temperatury - czy jest inna niż wskazanie na zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie odpalanie raczej ma związek z tym błędem. Wymień ten czujnik bo on odpowiada też za rozruch zimnego silnika (temp. płynu) Sprawdźcie co pokazuje komp n/t tej temperatury - czy jest inna niż wskazanie na zegarach.

Czyli czujnik w chlodnicy do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...