Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dolewka oleju - błąd?


sycuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem audi a4 b5 2.4v6. i mówiąc po krótko stan oleju był minimalny, następnego dnia po zakupie tj. dzisiaj dolałem olej. Na z zmiany oleju widnieje 10w40, (tak wiem że powinien być 5w40) także kupiłem 10w40 półsyntetyk (czy 10w40 jest też pełnysyntetyk? i tutaj jest mój błąd?) dolałem może detikatnie milimetr albo dwa ponad max i odpalam i obroty utrzymują się na 1100 - po 10 sekundach zgasiłem. I teraz się zastanawiam czy popełniłem błąd przy dolewce czy jak? :D Sprzedający też mówił że na półsyntetyku jest.


ok ok ok, problem rozwiązany, generalnie to odpaliłem silnik, po telefonie do mechanika który stwierdził że to na pewno nie olej i po odpaleniu chodziło dodatkowo cicho wraz z silnikiem jakieś urządzenie czyt, część od silnika i jak się ono wyłączyło to obroty normalnie się ustabilizowały i jest teraz po każdym uruchomieniu silnika całkowicie okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taki sam silnik. O oleju się nie wypowiem, też mam niestety 10W40 i się nie znam.

Wypowiem się natomiast o obrotach silnika. Po odpaleniu komputer automatycznie wrzuca wyższe obroty żeby się rozgrzać - prawdopodobnie chodzi o rozgrzanie oleju do temperatury, w której będzie bardziej pomagał niż przeszkadzał. Po chwili spada do standardowych 500 obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu zimnego silnika lub przestygniętego to normalne że silnik "idzie" na 1100rpm/min bo musi się troszkę rozgrzać. Nie ma na to wpływu użytkownik, jakiego paliwa naleje czy oleju do silnika. Zimny silnik zawsze będzie chodził na "ssaniu" przez parę chwil.

Poza tym ten silnik nie ma "standardowych 500obr" , obroty tego silnika nominalnie wynoszą 720-740 na minutę. Wskazówka obrotomierza nie jest idealnie precyzyjna tak samo jak prędkościomierz w samochodzie.

Na koniec zalecałbym jak najszybszy powrót do 5W40 pełen syntetyk. Najlepiej przy tym płukanka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...