Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozłączanie sprężarki przy gwałtownym wciśnięciu gazu.


karaluch8

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka może być tego przyczyna? Wiatrak chodzi okej. Przy włączeniu klimy wskakuje na 1 bieg i się kręci. Jak się zagrzeje wskakuje 2 bieg. Klima na postoju chłodzi aż miło. W czasie jazdy po mieście, czuje że dodaje gazu i klima się rozłącza, puszczam i zaskakuje. Po za tym jak lekko zacznę zwiększać obroty, to sprężarka się nie wyłącza i chodzi cały czas. Więc w czym problem? Czy to ECU ma tak zaprogramowane że przy gwałtownym wcisnięciu gazu, oddaje koniki żeby silnik nie miał obciążenia?. Błędów brak. Klima nabita 2 tygodnie temu.


No więc co sprawdziłem. Na wolnych obrotach chodzi, dodam gazu - wyłącza się. Odłączyłem sprężarka (zielony kabel). Podłączyłem miernik, uruchamiam klime - wiatrak się załącza. Napięcie w zielonej wtyczce jest. Dodam gazu - znika. BEZ SPRĘŻARKI. Wiec w czym problem? Wychodzi na to że cały układ jest okey, a jest problem ze sterowaniem przekaźnika. Co nim steruje?


edit

Nikt nic nie wie? -,- W kanale 52 jak jest klima włączona i chodzi jest 0. Przygazówka wskakuje 9. Jak jest wyłączona to z tego co pamiętam trzy jedynki były? Coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne zjawisko,że podczas np. wyprzedzania komp rozłącza klimę aby silnikowi było lżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne jest to że sobie stoisz na światłach, robisz lekką przygazówkę i sprężarka się rozłącza. Fakt, jak sobie silnik chodzi na wolnych to chłodzi. Aczkolwiek, jak sie jedzie, to czuć te szarpnięcia. No i po za tym, jakoś hiper super, nosa nie zamrozi przy wylocie. Chłodzić chłodzi. Aczkolwiek trochę schodzi zanim schłodzi. Wydaje mi się że przy wylocie powinno mrozić.

edit; Dodam ze wczoraj +30 stopni, zrobiłem z 20km na LO, i chłodno było. Ale powinna według mnie być lodówka. Źle mówię? Czy nie potrafię obsłużyć tak prostego urządzenia?

Edytowane przez karaluch8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załączanie i rozłączanie klimy to jedno a wydajność klimy to drugie,szronu na kratkach to się nie spodziewaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...