Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AVB] Diagnoza sprzęgła/dwumasu


pabblo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zna ktoś jakieś sposoby aby jednoznacznie stwierdzić, że sprzęgło i dwumas są do wymiany. Od około 20 tys km trzęsło mi autem przy gaszeniu, żadnych odgłosów, po prostu ostro trzęsło, ale nie zawsze (jakoś 7 na 10 gaszeń występowały drgania). Wymieniłem poduszki silnika bo były wylane, nic nie pomogło. Wałek rozrządu został sprawdzony i wszystko z nim ok. Od około tysiąca kilometrów trzęsie przy ruszaniu (nie zawsze, częściej zdarza się to na zimnym silniku) a na luzie słychać dziwny dźwięk, który ustaje przy wciśnięciu sprzęgła. Na innych biegach nic się z autem nie dzieje. Po podłączeniu komputera żadnych błędów. Jakiś pomysł jak sprawdzić sprzęgło bez ściągania skrzyni? a może macie inne pomysły co to może być?

Auto ma najechane 245k, skrzynia manual 5-cio biegowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około tysiąca kilometrów trzęsie przy ruszaniu (nie zawsze, częściej zdarza się to na zimnym silniku) a na luzie słychać dziwny dźwięk, który ustaje przy wciśnięciu sprzęgła.

Coś się kończy, jeśli chodzi ruszanie no to wina sprzęgła a ustający dzwięk po wcisnieciu oznacza koło dwumasowe , nie wykluczone że trzeba bedzie wrzucić komplet, polecam użytkownika dzik od niego dostaniesz zestaw w dobrej cenie, oczywiście nie musisz zmieniać na już tylko jeszcze wykonczyc w tym sezonie :)

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czuć wibracje na sprzęgle przy wciśnięciu to może być dwumas. U mnie podczas przyspieszania pojawiały się wibracje, oraz przy schodzeniu z obrotów trzęsło budą choć nie zawsze, czasem miałem spokój przez miesiąc a czasem przez 2 tygodnie męczyłem się z tymi wibracjami. Wymieniłem dwumas i przy okazji sprzęgło i docisk i jak na razie wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie wymień jeszcze poduszki skrzyni. Koszt nie duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...