Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Antena "rekin" na dachu.


andy-vip

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wymieniał takową ale w sedanie.

W elsie piszą że trzeba wyciągać szybę przednią i podsufitkę.

Proszę o jakieś wskazówki.

Wysłane z mojego XT1580

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak gps i błąd w webasto. Mam kupioną antenę i rozkminiam jak się do tego zabrać. Drobnostka ale wg. Elsy koszty wymiany niesamowite. Reasumując kombinuje jak to wymienić nie ściągając podsufitki. Może ktoś już to przerabiał.

Wysłane z mojego XT1580

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy awarii anteny gps NAVISERVICE stwierdziło, że trochę z tym zabawy jest i w końcu wrzucili u brata antenę w deskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę wymienić na oryginał tym bardziej że webasto też pokazuje błędy z komunikacją.

Jak ktoś ma sedana to niech nawet nie próbuje poprzez lampkę w podsufitce. Jedyna droga do wymiany anteny dachowej to rozebranie tapicerek z tyłu i opuszczenie podsufitki. To też jest dramat bo przy sedanie po prostu nie ma jak się tam dostać a trzeba wypiąć kostki które blokują podniesienie anteny na zewnątrz. Są 3 rozwiązania.

Jedno to procedura elsa i demontaż przedniej szyby oraz całej podsufitki.

Druga to wypięcie z tyłu radia, kabla i kupienie innej anteny GPS i wpięcie bezpośrednio do radia. To jest dobre jak problemem jest sam sygnał gps. U wspólnika dodatkowo jest problem z webasto. Jak wiadomo w tzw. "Rekinie" na dachu jest gps,gsm,webasto i biały pusty.

Trzeci sposób to udać się do tapicera i zrobić otwór rewizyjny w podsufitce w miejscu anteny dachowej, zamaskować zaślepką w kolorze podsufitki. Tego w ogóle nie będzie widać. To rozwiązanie będziemy robić.

Szokiem dla mnie jest to, że Niemcy maksymalnie utrudnili do tego dostęp. Ktoś nieźle się nagłowił żeby nie było tak łatwo.

Wysłane z mojego XT1580

Edytowane przez andy-vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę  temat ponieważ w moim nikt mi na to nie odpowiedział. Czy różni różni antena jak mam dodatkowo webasto? Czy to nie ma znaczenia.? W ASO powiedzieli 600zl + lakierowanie, na allegro widzę za 100 niby oryginalne tylko ciężko z identycznym kolorem co mam, ale ta która posiadam tez juz była chuba wymieniana bo jest wyblakły czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...