Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak komunikacji podczas diagnostyki.


Karas3105

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem kabel viakena i zabrałem się za instalacje oraz konfiguracje tak jak tutaj na forum pisze (pliki z a6klub). Po konfiguracji nie łączy się osobno z niczym a przy przeszukiwaniu wszystkich sterowników pokazuje tylko błąd z klimatroniku że zapłon za szybko wyłączony czy coś w tym stylu. Po zabawach z programem i systemem zacząłem sprawdzać czy jest napięcie na OBD no i wszystko pasuje. Masa Ok, Zasilanie 12V Ok, linia około 10V Ok. Czytałem żeby wypinać poszczególne sterowniki, ale nie miałem już wczoraj czasu i zaprzestałem na tym co dotychczas napisałem. Moje pytanie brzmi czy wystarczy bezpieczniki wyciągać czy lepiej wypinać złącza? Który moduł najprawdopodobniej będzie zakłócał łączność? Chciałbym połączyć się z abs bo świeci kontrolka.

Ps. Porty, szybkość transmisji itp. przestawiane i bez zmian. Kabel sprawny i ustawienia bo z Golfem 3 1.4 łączy się z ABS, poduszkami, silnikiem.


No i problem z podłączeniem rozwiązany. Winny był ABS. Po odpięciu zaczął się łączyć z licznikiem, silnikiem no ze wszystkim. Teraz pytanie jak rozwiązać problem ABS? Sterownik jest uszkodzony czy gdzieś kabel ma zwarcie? Najbardziej zależało mi na diagnozie ABS bo świeci mi błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...