Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działający prawy przedni migacz.


golfagn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem jest dość błahy ale wkurzający. Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i oszczędzi mi kilku dniowe dochodzenie :)

Wciskam manetkę w prawo i migacze migają 2x szybciej z prawej strony, nie miga tylko ten z prawej. Myślę żarówka-nie. Sprawdzona, przełożona z lewego reflektora to samo. przeczyściłem styki na żarówce, na jej podstawce, i w reflektorze tam gdzie wchodzi żarówka. Nic nie dało. Żeby było ciekawiej jak puknie się w reflektor ręką migacz zaskoczy. Poruszanie wtyczką i kabelkami dochodzącymi do reflektora nic nie daje.

Więc obstawiam brak styku w reflektorze. Wyjąłem reflektor, sprawdziłem tyle ile mogłem bez otwierania go i nic. Jeśli to ważne mam ksenony. Lampy oryginalne, wszystko inne działa. Awaryjny też nie działa w tym migaczu.

Jest jakiś newralgiczny punkt w migaczu? Jakoś nie chce mi się rozkładać reflektora całego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędu żarówki nie masz?Obstawiam moduł MCE,

sprawdź błędy.

Ewentualnie możesz zanurkować pod kierownicę i sprawdzić na kabelku wychodzącym z MCE czy podaje napięcie na kierunkowskaz.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCE to raczej nie-> po puknięciu w reflektor wszystko wraca do normy na jakiś czas. A raczej wracało, naprawiło się samo :) Nie mam pojęcia o co chodziło. Jak wróci to rozbiorę reflektor i przy okazji wyczyszczę.


Wykrakałem, znowu zdechło. Czas rozebrać reflektor. Ktoś ma pomysł co jeszcze przed tym sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź oprawkę żarówki, i również styki w lampie, tam gdzie wchodzi żarówka z oprawką

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem oprawkę poprzednim razem z tą z lewego reflektora, każdy styk przetarłem i nic to nie dało.

Głupi byłem, że zapomniałem, żeby sprawdzić multimetrem czy dochodzi na wtyczce sygnał migacza :) Zacznę od tego. Potem jeszcze raz obadam gniazdo, jak wspomniałeś oprawkę żarówki dla pewności. Jeszcze nie spotkałem się z awarią kabli w reflektorze, który nie był rozbierany (poza regulacją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy robotach elektrycznych multimetr to podstawa. A najlepiej zaopatrzyć się w probówke, która od razu pokazuje czy mamy prawidłowe połączenie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że pole styku w reflektorze się przypaliło kiedyś i było "wybrakowane". A ponieważ już ktoś to kiedyś wyczyścił i występowało w obu reflektorach (wypalony idealny kwadracik) myślałem że to oryginalnie tak miało być :D

Podgięte, przesunięte i śmiga.

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez golfagn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...