Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7] Audi A4 2005r. Gacka - RNS-E, 18", Bix, Alcantara, DRL, CLH, LED

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Śliczny sedanik :) Gdzie regenerowałeś przełącznik świateł?

Dziękuję. Regenerowałem sam, wystarczy zakupić zestaw za dyszkę, zdemontować pierścień i dremelem naciąć w 2 miejscach.

Kupić taki zestaw można na allegro można na wielu aukcjach: http://allegro.pl/wlacznik-swiatel-zestaw-naprawczy-audi-a4-b6-b7-a-i5943616828.html

Opublikowano

Śliczny sedanik :) Gdzie regenerowałeś przełącznik świateł?

Dziękuję. Regenerowałem sam, wystarczy zakupić zestaw za dyszkę, zdemontować pierścień i dremelem naciąć w 2 miejscach.

Kupić taki zestaw można na allegro można na wielu aukcjach: http://allegro.pl/wlacznik-swiatel-zestaw-naprawczy-audi-a4-b6-b7-a-i5943616828.html

Dziki za odpowiedź, chyba też się skuszę.

Zapraszam przy okazji do mnie :)

Opublikowano
  • Autor

@2016.09.30 Zakup EGRu ORI, uszczelek EGR, termostatu wahler

a7add1ae9622.jpg5b79d783c9d0.jpg42888a371dcb.jpg e64487c155f4.jpg

EGR wymieniony. Termostat i jedna z uszczelek czekają na założenie ;)

@2016.10.04 Detailing - gałka s-line i gumki do kluczyków oczywiście nie ORI

Gumka kupiona tu: http://allegro.pl/przycisk-gumka-kluczyk-pilot-audi-a3-a4-a6-q5-q7-i5089651538.html

Gałka kupiona tu: http://allegro.pl/galka-zmiany-biegow-mieszek-audi-a4-b6-b7-s-line-i6171636863.html

548eabf7ec71.jpg

75636c49f3b2.jpg

Edytowane przez Gac3k

Opublikowano

Jak sprawuje się gałka? Ogólne wrażenie pozytywne czy bardzej "lipa" :)
Gumki w pilot to faktycznie guma czy plastik? :)

Czekam na fotki "po" montażu :)

Opublikowano
  • Autor

Jak sprawuje się gałka? Ogólne wrażenie pozytywne czy bardzej "lipa" :)

Gumki w pilot to faktycznie guma czy plastik? :)

Czekam na fotki "po" montażu :)

Gumki są gumowe, zobaczymy za miesiąc jak z trwałością napisów bo to jest najbardziej ciekawy punkt. Jak za piątaka pół roku wytrzymają to się opłaca wg mnie :)

Fotka po montażu gałki:

919e0ff61bf5.jpg

Obiektywnie:

-ramka z mieszkiem nie pasowała, będę pisał w tej sprawie do sprzedawcy (zbyt szeroka z jednej strony, jakby zarysem był prostokąt, w A4 B7/B6 zarys ramki to trapez równoboczny)

-tulejka pod gałką prawdopodobnie z plastiku malowanego chromem, pewnie szybko się zużyje

-gałka lekka ale bardzo starannie wykonana - wręcz jak ori

-gałka jak i mieszek z eko-skóry, troszkę troli 1 dzień po odpakowaniu, następnego dnia jest ok

-tulejka czarna, która dociska mieszek od niewidocznej wewnętrznej strony przy gałce pod tulejką srebrną jest zbyt masywna i przy wrzucaniu wstecznego uderzamy nią o ramkę - te będę pisał w tej sprawie do sprzedawcy

Reasumując:

-polecam tylko gałkę z tego zestawu

P.S.

Aha i Panowie ogólnie to piękna CÓRKA MI SIĘ DZIŚ URODZIŁA :D i jestem przeszczęśliwy

Edytowane przez Gac3k

Opublikowano

Oryginalna s-line ok 400 zł

Opublikowano

Gratulacje :thumbup1::thumbup1:

Co do gałki to

tulejka czarna, która dociska mieszek od niewidocznej wewnętrznej strony przy gałce pod tulejką srebrną jest zbyt masywna i przy wrzucaniu wstecznego uderzamy nią o ramkę - te będę pisał w tej sprawie do sprzedawcy"

Przełożyłeś jakieś części ze swojego sporta(tulejka czarna/chromowana), czy zmontowałeś wszystko z kompletu jaki dostałeś od sprzedawcy :) ? Całkiem fajnie się prezentuje ta gałka :)

Edytowane przez Marcinx52

Opublikowano

Nie lepiej Ci było usunąć fizycznie egr, zamiast kupować nowy? :)

Opublikowano
  • Autor

Gratulacje :thumbup1::thumbup1:

Co do gałki to

tulejka czarna, która dociska mieszek od niewidocznej wewnętrznej strony przy gałce pod tulejką srebrną jest zbyt masywna i przy wrzucaniu wstecznego uderzamy nią o ramkę - te będę pisał w tej sprawie do sprzedawcy"

Przełożyłeś jakieś części ze swojego sporta(tulejka czarna/chromowana), czy zmontowałeś wszystko z kompletu jaki dostałeś od sprzedawcy :) ? Całkiem fajnie się prezentuje ta gałka :)

A dziękuję.

Z zestawu sprzedawanego zostawiłem kulkę, i czarny docisk od spodu. Tulejka mieszek i ramka mieszka zostały bo są ok.

P.s.

Tulejka z tego zestawu jest jednak metalowa :)

Nie lepiej Ci było usunąć fizycznie egr, zamiast kupować nowy? :)

Nie nie, jetem zwolennikiem EGRa, w zimie i dla spalania jak najbardziej na plus.

@2016.10.10 EGR na miejscu

f8b6f9aa2af4.jpg

Fotelik dla córeczki

01117eb29415.jpg

Filtr kabinowy z aktywnym węglem/antyalergiczny też z myślą o córeczce

ac36f182d756.jpg

Edytowane przez Gac3k

Opublikowano

Dobrze działasz przy B7, wszystko staranie i z gustem :)

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
  • Autor

@2016.11.16

Wpadł nowy akumulator 85Ah @ 800A prąd rozruchu. Pięknie autko teraz odpala czy na zimnym czy na ciepłym w ciepłe dni.

Wcześniej miałem jakieś łajno zamontowane

e1f638e2e327.jpg

Zamontowałem Centre Futurę

8353da0beb29.jpg

Bardzo fajny myk zastosowali inżynierowie z Audi - dla różnej szerokości akumulatorów jest zapadka z blokadą na żądaną szerokość. A już myślałem że będę zwracał akumulator bo zbyt mały :)

ce7ea78ee3e4.jpg

Dodatkowo VCDS wypluł spalone świece aż 3szt. Wcześniej była 1 szt na 1 cylindrze. Jak przyszły mrozy wyskoczyły spalone na 1,2,4. Więc zakup nowych, omijałem NGK bo podobno się paliły no i jedziemy z koksem:

Świece i uszczelka pokrywy zaworów

8f88af5d5ed5.jpg 232a2a6756aa.jpg

Robota szła powolutku bez pośpiechu.

6d5d2ca16a7a.jpg

Klawiaturka wyglądała bardzo dobrze, broki były obecne, brak przytarć na krzywkach

b0f67b5d81f8.jpg

Świece są dobrze schowane i ciężko je wyciągnąć ręką więc z pomocą najlepiej użyć szczypce długie

82478a1567e2.jpg

Pokrywa otrzymała nową uszczelkę aby już silnik się nie pocił

22fc82ca9481.jpg

Na koniec sprawdziłem świece.
Cylinder 1 - świeca Beru ori - spalona

Cylinder 2 - świeca NGK - spalona z wżerami

Cylinder 3 - świeca Beru ori - sprawna ale już z większą rezystancją niż 1Ohm

Cylinder 4 - świeca NGK - spalona z wżerami

ea7191e7fcfb.jpg

Świece NGK wyglądały na naprawdę świeże oprócz spalonych końcówek. Utwierdze mnie to w przekonaniu na forach że coś z tymi świecami do 2.0 tdi jednak jest nie tak.

Na koniec klucz dynamometryczny i dokręciłem świeczki 10Nm oraz śruby pokrywy 10Nm.

Dobrze działasz przy B7, wszystko staranie i z gustem :)

A dziękuję. Właśnie tak staram się prowadzić mój projekt starannie i z gustem :)

@2016.11.27 Zaślepka 12V w chromie już na pokładzie.

2a4b5e7cb2a7.jpg 6e2af8ff1fcb.jpg e2e8f09eed6f.jpg 0d680f0502df.jpg

Dodatkowo zastanawiam się czy mam czujnik uwalony od temperatury cieczy chłodzącej. Nigdy nie osiąga 90*C.

eb05d6fc504a.jpg
Przed wymianą termostatu było to samo- myślałem że termostat walnięty ale jednak to nie to.

Edytowane przez Gac3k

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Siema,Szymciu.
Modzi sie tu cos jeszcze,czy wszystkie $$$ wydajesz juz tylko na Bebiko i Pampersy dla corci?![emoji12]
Pozdrawiam

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
Dnia 19.01.2017 o 08:17, RobsonSNC napisał:

Siema,Szymciu.
Modzi sie tu cos jeszcze,czy wszystkie $$$ wydajesz juz tylko na Bebiko i Pampersy dla corci?!emoji12.png
Pozdrawiam

Siema

Hahah. Tak jak mówisz hajs raczej na Bejbiczka oraz na budowanie się zbieram... ale! dziś zamontowałem multifunkcję i śmiga. Problem tylko z czujnikiem skrętu bo się nie skalibrował jak w B6 od strzała. Pewnie w tygodniu będę myślał jak to adoptować/kalibrować. ZErknę za chwilę do Ciebie :)

Opublikowano

Zerkaj,zerkaj,u mnie juz tez multikiera w garazu lezy![emoji2]
Ale zanim zaloze,chce ja najpierw wyslac do obszycia-kiera,reczny+mieszek,wszystko z czerwona nicia,no i powoli kompletuje reszte gratow typu tasmy,modol itp. ...wiec czeka Cie robota![emoji12] [emoji23]

Opublikowano
  • Autor

Spoko zapraszam. Godzinka i po temacie nawet nie. (O ile airbag nie wystrzeli he he he)

Adaptacja G85 zakończona powodzeniem!


Update 2017.02.26 
Zakupione:
-mikrofon BT
-cała wykładzina
-obudowa pod tempomat

 

Update 2017.03.14
Zwrócona do sprzedającego:
-wykładzina - miała uszkodzenie-przetarcie

Zamówiony:
-kompletny rozrząd contitech
-poduszki silnika obie
-poduszka skrzyni biegów
-podszybie od strony wycieraczek
-osłona akumulatora z zaślepką
-Karcher K5 do mycia :)

 

 

Myjka
IMG_20170309_204011.jpg

Letni setup zawitał

IMG_20170311_151941.jpg

Paczuszki z allegro

IMG_20170315_173357.jpg

Instalacja osłon

IMG_20170315_175021.jpg

IMG_20170315_175410.jpg

Edytowane przez Gac3k

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

A więc sporo dodatkowych rzeczy wpadło:
-wymiana kompletnej wykładziny
-montaż BT oraz mikrofonu
-wymiana żarówek postojowych na LED
-wymiana żarówek DRL na xenon look

Oczekuję za nakładką ręcznego oraz mieszkiem w pikowanej skórze :)
Niedługo wrzucę jakieś fotki

WP_20170425_16_42_16_Pro.jpg

Opublikowano

Pokaż jak te Twoje drl swięcą. Drl z modułu czy jak?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Pokaż pokaż te drl, co tam wsadziłeś?

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 24.06.2017 o 18:20, reganajax napisał:

Pokaż jak te Twoje drl swięcą. Drl z modułu czy jak?

 

W dniu 4.07.2017 o 13:07, RicS3 napisał:

Pokaż pokaż te drl, co tam wsadziłeś?

 

Witajcie

Trochę mnie tu nie było. W międzyczasie zakupiłem A4 B6 S-Line.  Będzie o nim temat w B6tkach. A4 B7 oczywiście zostaje :). Poniżej fotka. Musiałem zdjąć bo kupiłem 3szt, jedna mi spadła i się stłukła... a dwie były w różnym odcieniu (ewidentnie jedna to błąd przy produkcji) i jedna świeciła na biało a jedna na niebiesko i dowodzik by leciał. Poniżej fotka tej świecącej poprawnie na biało. Moim zdaniem warto kupić kilka sztuk i przetestować. Jest to żarówka z pomalowanym kloszem.

WP_20170616_13_24_43_Pro.jpg

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Mały up. Autko śmiga bez zająknięcia. Robi 1000-1050km na jednym baku. Spalanie na kompie 5.2 l/100km. Żonka sobie nim pomyka i jest oki. W weekend odszczuszałem felgi 18". Jak wymyję i zamontuję to wrzucę foto :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.