Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7] Audi A4 2005r. Gacka - RNS-E, 18", Bix, Alcantara, DRL, CLH, LED


Gac3k

Rekomendowane odpowiedzi

Śliczny sedanik :) Gdzie regenerowałeś przełącznik świateł?

Dziękuję. Regenerowałem sam, wystarczy zakupić zestaw za dyszkę, zdemontować pierścień i dremelem naciąć w 2 miejscach.

Kupić taki zestaw można na allegro można na wielu aukcjach: http://allegro.pl/wlacznik-swiatel-zestaw-naprawczy-audi-a4-b6-b7-a-i5943616828.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczny sedanik :) Gdzie regenerowałeś przełącznik świateł?

Dziękuję. Regenerowałem sam, wystarczy zakupić zestaw za dyszkę, zdemontować pierścień i dremelem naciąć w 2 miejscach.

Kupić taki zestaw można na allegro można na wielu aukcjach: http://allegro.pl/wlacznik-swiatel-zestaw-naprawczy-audi-a4-b6-b7-a-i5943616828.html

Dziki za odpowiedź, chyba też się skuszę.

Zapraszam przy okazji do mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2016.09.30 Zakup EGRu ORI, uszczelek EGR, termostatu wahler

a7add1ae9622.jpg5b79d783c9d0.jpg42888a371dcb.jpg e64487c155f4.jpg

EGR wymieniony. Termostat i jedna z uszczelek czekają na założenie ;)

@2016.10.04 Detailing - gałka s-line i gumki do kluczyków oczywiście nie ORI

Gumka kupiona tu: http://allegro.pl/przycisk-gumka-kluczyk-pilot-audi-a3-a4-a6-q5-q7-i5089651538.html

Gałka kupiona tu: http://allegro.pl/galka-zmiany-biegow-mieszek-audi-a4-b6-b7-s-line-i6171636863.html

548eabf7ec71.jpg

75636c49f3b2.jpg

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawuje się gałka? Ogólne wrażenie pozytywne czy bardzej "lipa" :)
Gumki w pilot to faktycznie guma czy plastik? :)

Czekam na fotki "po" montażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawuje się gałka? Ogólne wrażenie pozytywne czy bardzej "lipa" :)

Gumki w pilot to faktycznie guma czy plastik? :)

Czekam na fotki "po" montażu :)

Gumki są gumowe, zobaczymy za miesiąc jak z trwałością napisów bo to jest najbardziej ciekawy punkt. Jak za piątaka pół roku wytrzymają to się opłaca wg mnie :)

Fotka po montażu gałki:

919e0ff61bf5.jpg

Obiektywnie:

-ramka z mieszkiem nie pasowała, będę pisał w tej sprawie do sprzedawcy (zbyt szeroka z jednej strony, jakby zarysem był prostokąt, w A4 B7/B6 zarys ramki to trapez równoboczny)

-tulejka pod gałką prawdopodobnie z plastiku malowanego chromem, pewnie szybko się zużyje

-gałka lekka ale bardzo starannie wykonana - wręcz jak ori

-gałka jak i mieszek z eko-skóry, troszkę troli 1 dzień po odpakowaniu, następnego dnia jest ok

-tulejka czarna, która dociska mieszek od niewidocznej wewnętrznej strony przy gałce pod tulejką srebrną jest zbyt masywna i przy wrzucaniu wstecznego uderzamy nią o ramkę - te będę pisał w tej sprawie do sprzedawcy

Reasumując:

-polecam tylko gałkę z tego zestawu

P.S.

Aha i Panowie ogólnie to piękna CÓRKA MI SIĘ DZIŚ URODZIŁA :D i jestem przeszczęśliwy

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :thumbup1::thumbup1:

Co do gałki to

tulejka czarna, która dociska mieszek od niewidocznej wewnętrznej strony przy gałce pod tulejką srebrną jest zbyt masywna i przy wrzucaniu wstecznego uderzamy nią o ramkę - te będę pisał w tej sprawie do sprzedawcy"

Przełożyłeś jakieś części ze swojego sporta(tulejka czarna/chromowana), czy zmontowałeś wszystko z kompletu jaki dostałeś od sprzedawcy :) ? Całkiem fajnie się prezentuje ta gałka :)

Edytowane przez Marcinx52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :thumbup1::thumbup1:

Co do gałki to

tulejka czarna, która dociska mieszek od niewidocznej wewnętrznej strony przy gałce pod tulejką srebrną jest zbyt masywna i przy wrzucaniu wstecznego uderzamy nią o ramkę - te będę pisał w tej sprawie do sprzedawcy"

Przełożyłeś jakieś części ze swojego sporta(tulejka czarna/chromowana), czy zmontowałeś wszystko z kompletu jaki dostałeś od sprzedawcy :) ? Całkiem fajnie się prezentuje ta gałka :)

A dziękuję.

Z zestawu sprzedawanego zostawiłem kulkę, i czarny docisk od spodu. Tulejka mieszek i ramka mieszka zostały bo są ok.

P.s.

Tulejka z tego zestawu jest jednak metalowa :)

Nie lepiej Ci było usunąć fizycznie egr, zamiast kupować nowy? :)

Nie nie, jetem zwolennikiem EGRa, w zimie i dla spalania jak najbardziej na plus.

@2016.10.10 EGR na miejscu

f8b6f9aa2af4.jpg

Fotelik dla córeczki

01117eb29415.jpg

Filtr kabinowy z aktywnym węglem/antyalergiczny też z myślą o córeczce

ac36f182d756.jpg

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2016.11.16

Wpadł nowy akumulator 85Ah @ 800A prąd rozruchu. Pięknie autko teraz odpala czy na zimnym czy na ciepłym w ciepłe dni.

Wcześniej miałem jakieś łajno zamontowane

e1f638e2e327.jpg

Zamontowałem Centre Futurę

8353da0beb29.jpg

Bardzo fajny myk zastosowali inżynierowie z Audi - dla różnej szerokości akumulatorów jest zapadka z blokadą na żądaną szerokość. A już myślałem że będę zwracał akumulator bo zbyt mały :)

ce7ea78ee3e4.jpg

Dodatkowo VCDS wypluł spalone świece aż 3szt. Wcześniej była 1 szt na 1 cylindrze. Jak przyszły mrozy wyskoczyły spalone na 1,2,4. Więc zakup nowych, omijałem NGK bo podobno się paliły no i jedziemy z koksem:

Świece i uszczelka pokrywy zaworów

8f88af5d5ed5.jpg 232a2a6756aa.jpg

Robota szła powolutku bez pośpiechu.

6d5d2ca16a7a.jpg

Klawiaturka wyglądała bardzo dobrze, broki były obecne, brak przytarć na krzywkach

b0f67b5d81f8.jpg

Świece są dobrze schowane i ciężko je wyciągnąć ręką więc z pomocą najlepiej użyć szczypce długie

82478a1567e2.jpg

Pokrywa otrzymała nową uszczelkę aby już silnik się nie pocił

22fc82ca9481.jpg

Na koniec sprawdziłem świece.
Cylinder 1 - świeca Beru ori - spalona

Cylinder 2 - świeca NGK - spalona z wżerami

Cylinder 3 - świeca Beru ori - sprawna ale już z większą rezystancją niż 1Ohm

Cylinder 4 - świeca NGK - spalona z wżerami

ea7191e7fcfb.jpg

Świece NGK wyglądały na naprawdę świeże oprócz spalonych końcówek. Utwierdze mnie to w przekonaniu na forach że coś z tymi świecami do 2.0 tdi jednak jest nie tak.

Na koniec klucz dynamometryczny i dokręciłem świeczki 10Nm oraz śruby pokrywy 10Nm.

Dobrze działasz przy B7, wszystko staranie i z gustem :)

A dziękuję. Właśnie tak staram się prowadzić mój projekt starannie i z gustem :)

@2016.11.27 Zaślepka 12V w chromie już na pokładzie.

2a4b5e7cb2a7.jpg 6e2af8ff1fcb.jpg e2e8f09eed6f.jpg 0d680f0502df.jpg

Dodatkowo zastanawiam się czy mam czujnik uwalony od temperatury cieczy chłodzącej. Nigdy nie osiąga 90*C.

eb05d6fc504a.jpg
Przed wymianą termostatu było to samo- myślałem że termostat walnięty ale jednak to nie to.

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,Szymciu.
Modzi sie tu cos jeszcze,czy wszystkie $$$ wydajesz juz tylko na Bebiko i Pampersy dla corci?![emoji12]
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2017 o 08:17, RobsonSNC napisał:

Siema,Szymciu.
Modzi sie tu cos jeszcze,czy wszystkie $$$ wydajesz juz tylko na Bebiko i Pampersy dla corci?!emoji12.png
Pozdrawiam

Siema

Hahah. Tak jak mówisz hajs raczej na Bejbiczka oraz na budowanie się zbieram... ale! dziś zamontowałem multifunkcję i śmiga. Problem tylko z czujnikiem skrętu bo się nie skalibrował jak w B6 od strzała. Pewnie w tygodniu będę myślał jak to adoptować/kalibrować. ZErknę za chwilę do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerkaj,zerkaj,u mnie juz tez multikiera w garazu lezy![emoji2]
Ale zanim zaloze,chce ja najpierw wyslac do obszycia-kiera,reczny+mieszek,wszystko z czerwona nicia,no i powoli kompletuje reszte gratow typu tasmy,modol itp. ...wiec czeka Cie robota![emoji12] [emoji23]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko zapraszam. Godzinka i po temacie nawet nie. (O ile airbag nie wystrzeli he he he)

Adaptacja G85 zakończona powodzeniem!


Update 2017.02.26 
Zakupione:
-mikrofon BT
-cała wykładzina
-obudowa pod tempomat

 

Update 2017.03.14
Zwrócona do sprzedającego:
-wykładzina - miała uszkodzenie-przetarcie

Zamówiony:
-kompletny rozrząd contitech
-poduszki silnika obie
-poduszka skrzyni biegów
-podszybie od strony wycieraczek
-osłona akumulatora z zaślepką
-Karcher K5 do mycia :)

 

 

Myjka
IMG_20170309_204011.jpg

Letni setup zawitał

IMG_20170311_151941.jpg

Paczuszki z allegro

IMG_20170315_173357.jpg

Instalacja osłon

IMG_20170315_175021.jpg

IMG_20170315_175410.jpg

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc sporo dodatkowych rzeczy wpadło:
-wymiana kompletnej wykładziny
-montaż BT oraz mikrofonu
-wymiana żarówek postojowych na LED
-wymiana żarówek DRL na xenon look

Oczekuję za nakładką ręcznego oraz mieszkiem w pikowanej skórze :)
Niedługo wrzucę jakieś fotki

WP_20170425_16_42_16_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2017 o 18:20, reganajax napisał:

Pokaż jak te Twoje drl swięcą. Drl z modułu czy jak?

 

W dniu 4.07.2017 o 13:07, RicS3 napisał:

Pokaż pokaż te drl, co tam wsadziłeś?

 

Witajcie

Trochę mnie tu nie było. W międzyczasie zakupiłem A4 B6 S-Line.  Będzie o nim temat w B6tkach. A4 B7 oczywiście zostaje :). Poniżej fotka. Musiałem zdjąć bo kupiłem 3szt, jedna mi spadła i się stłukła... a dwie były w różnym odcieniu (ewidentnie jedna to błąd przy produkcji) i jedna świeciła na biało a jedna na niebiesko i dowodzik by leciał. Poniżej fotka tej świecącej poprawnie na biało. Moim zdaniem warto kupić kilka sztuk i przetestować. Jest to żarówka z pomalowanym kloszem.

WP_20170616_13_24_43_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały up. Autko śmiga bez zająknięcia. Robi 1000-1050km na jednym baku. Spalanie na kompie 5.2 l/100km. Żonka sobie nim pomyka i jest oki. W weekend odszczuszałem felgi 18". Jak wymyję i zamontuję to wrzucę foto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...