Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 1.6 branie oleju spadek mocy


Krim955

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z audi a4 a wiec w osstatnim czasie odczulem spadek mocy i pozera dosc duzo oleju bo na jakies 500-800 km 1 litr dodam jeszcze ze auto nie kopci ani nie ma zadnych plam po calej nocy stania pod domem zauwazylem tez olej w rurkach od odmy i od przepustnicy nie wiem czzy gdzies zalega czy co jechalem tez wczoraj nad moze to zrobilem 400 km jak dodalem full gazu na 5 biegu zakopcil raz na niebiesko ale tylko raz puscil dymek a pozniej juz przez te 400km nic zero dymku dodam ze jak chce mocno prztyspieszyc to nie zabardzo wchodzi na obroty i czuc lekkie szarpanie pomoze ktos ? mam nadzieje ze to nie pierscienie a odma albo cos nie groznego go niechce 3 kola pakowac w naprawe pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Twój silnik już pomału się kończy. Albo pierścienie do wymiany, albo jeśli tuleje zniszczone to chyba najlepiej cały silnik wymienić. 1l/800km to ogromne ilości oleju. Długo masz to auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Twój silnik już pomału się kończy. Albo pierścienie do wymiany, albo jeśli tuleje zniszczone to chyba najlepiej cały silnik wymienić. 1l/800km to ogromne ilości oleju. Długo masz to auto?

wlasnie ze nie mam dlugo 2-3 miechy dziwie sie bo ma maly przebieg 175 tysi i sprawdzone to jest nie ma innej opcji tylko pierscienie ? bo kumpel mi mowil ze to moze byc przez odme ktora przepuszcza olej ale nie wiem nie znam sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się sugerować przebiegiem. Dla przykładu kiedyś miałem b5 1.6, nalot 400kkm i sprzedałem bratu, a on dalej jeździ i nic nie dolewa :). Co do tematu wątpię, żeby przez odmę aż tyle oleju pił, nagraj filmik może jak to chodzi, pokaż jakie ma przedmuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie problem jest taki ze nie moge filmiku dodac nie wiem jak wsumie na forum tu dodac :D a powiem tyle ze nie kopci korek po odkreceniu nie skacze mocno i delikatnie para leci z wlewu od oleju a z tlumika leci woda z osadem czarnym nie olejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...