Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczace hamulce + gorące koło.


Figo1474

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Problem zaczal sie od kiedy musialem gwaltowniej zahamowac.Piszczy w lewym przednim kole podczas hamowania i przy jezdzie okolo 20km/h.Wracajaj po trasie zauwazylem ze koło jest gorace.Tarcze Bosch a klocki trw zmieniane okolo 10000km temu.Dzis spryskalem troche wd a jutro dopiero zajrze co tam moglo sie stac.Czy tarcz mogla sie skrzywic?Zawsze staram sie hamowac delikatnie.Jutro dorzuce zdjecia.Macie jakies pomysły co moze byc przyczyna tego piszczenia i grzania sie koła?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat-u mnie popiskuje również przy małej prędkości-dzisiaj wymieniłem tarcze,klocki i zaciski na nowe a koła nadal się grzeją..... :wallbash:

Edytowane przez DIABE?82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat-u mnie popiskuje również przy małej prędkości-dzisiaj wymieniłem tarcze,klocki i zaciski na nowe a koła nadal się grzeją..... :wallbash:

Jeżeli są zapieczone prowadnice zacisków, wtedy jeden klocek nie odbija i trze. W przypadku zapieczonego tłoczka, to na początku hamuje i mocno grzeje, potem mniej hamuje i mniej grzeje (klocki, które nie "odbiły" hamują dalej wycierając się lub spiekając). W każdym takim przypadku tarcza hamulcowa też "dostaje" swoje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...