Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dzwonienie z okolic rozrządu


LoudMode

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu po rozgrzaniu silnika było słychać ciche dzwonienie z przodu samochodu. Najbardziej w momencie w którym gasiłem silnik. Dzisiaj doszedłem do tego, że to prawdopodobnie z wałka rozrządu bo jak otwarłem pokrywę to dźwięk się nasilił. Najdziwniejsze jest to, że jak podczas pracy silnika przesunąłem kluczem pasek bliżej środka koła zębatego to dzwonienie ustało na jakiś czas mimo, że pasek z powrotem cofnął się bliżej pokrywy. Trochę pojeździłem i znowu to samo :( Rozrząd zmieniałem około 8 tys. km temu (komplet). Mam nadzieje, że to nie koniec panewek wałka :( Proszę o porady.

Pozdrawiam.


Doczytałem na jakimś forum golfa, że są dwa rodzaje rolek napinacza paska rozrządu i najprawdopodobniej założylem tą niewłaściwą. Miło, że takie rzeczy sie zdarzają jak kupiłem komplet do AWT z Gates'a... Podobno ta rolka powoduje 2 mm bardziej napięty pasek. Dodatkowo pasek nie siedzi na środku kółka wałka tylko na zewnętrznej stronie ale nie wystaje. Pytanie czy przeczekać to aż się pasek naciągnie czy lepiej wymieniac całość z obawy o pasek?
Kurcze naprawde nikt nie potrafi pomóc? Nagrałem film. Niestety w trakcie pracy silnika na nagraniu nie słychac tego dzwieku ale podczas gaszenia silnika jest przez sekunde dziwny klekot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...