Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z półośką i przegubem a4 b5


Gajos13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z półośką

Audi a4 b5 2.8 AHA 193KM QUATTRO 1998r.

Zaczne od początku

Zmieniłem skrzynię z automatycznej na manualną przy tym sporo części takich jak przeguby przy skrzyni oba itp, wszystko już niby ok przejechałam w Polsce ok. 3 tysiące km wszytko dobrze grało jak się należy niczego nie podejrzewałam

Więc wybrałem się w trasę do Anglii 2tysiace km

W Niemczech coś mocno uderzyło i straciłem napęd.

Dobrze że miałem assistanse lawete nocka w hotelu okazało się że przegub od skrzyni się odkręcił i uszkodził całą połoś wymienili jadę dalej już ostrożnie.

Po jakiś tysiącu zatrzymałem się żeby sprawdzić co nieco ciśnienie w oponach itp. Zauważyłem że ta wymieniona półoś rusza się lewo prawo około 1, czy 2 cm ciężko zweryfikować ile dokładnie

Zmartwiło mnie to czy to możliwe że niemiecki warsztat założył zbyt krótką półośke ? Może założył taką jak była

Jak to sprawdzić ?

A może to coś innego ?

Zauważyłem też że jak cofam na parkingu to ciężej kręci się kierownicą i coś jak by przeskakiwalo nie przegub ale tak jak by ta półoś była krzywa takie dziwne odczucie ale to nie zawsze a do przodu jest wszystko okej

Może nie ma zabezpieczenia na przegubie tym przy skrzyni tak chyba zeger idzie z tego co pamiętam

Pomożecie ?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawej nie mam nic zero luzu a lewa chodzi

Więc jakie stwierdzenie jak chodzi za dużo ?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał chwilę to zmierzę jakoś dokładniej pomyślę jak to zrobić

A możliwe że są założone na odwrót jak prawa nie ma wgl luzu a prawa ma duży ?

To że mi się odkrecila w czasie jazdy to ja źle założyłem i mechanik w Niemczech też źle założył takie zastanawiające trochę

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Witam

Pozwolę sobie odświeżyć temat bo raczej ciąg dalszy wydarzeń co się okazało ze skrzynią

to że odkręcił się przegub to raz zrobiłem i jeżdziłem następne 3 tysiące km aż się rozsypała skrzynia

puszczam sprzęgło a nie mam napędu coś w skrzyni się kręci ale nie przekazuje napędu, auto było na podnośniku i to na pewno coś w skrzyni się rozwaliło. Ciekawe co to może torsen się rozwalił ale czemu /

Może ktoś wie

zła dobrana skrzynie /

wiecie może jakie są różnice skrzyń /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...