Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z półośką i przegubem a4 b5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam problem z półośką

Audi a4 b5 2.8 AHA 193KM QUATTRO 1998r.

Zaczne od początku

Zmieniłem skrzynię z automatycznej na manualną przy tym sporo części takich jak przeguby przy skrzyni oba itp, wszystko już niby ok przejechałam w Polsce ok. 3 tysiące km wszytko dobrze grało jak się należy niczego nie podejrzewałam

Więc wybrałem się w trasę do Anglii 2tysiace km

W Niemczech coś mocno uderzyło i straciłem napęd.

Dobrze że miałem assistanse lawete nocka w hotelu okazało się że przegub od skrzyni się odkręcił i uszkodził całą połoś wymienili jadę dalej już ostrożnie.

Po jakiś tysiącu zatrzymałem się żeby sprawdzić co nieco ciśnienie w oponach itp. Zauważyłem że ta wymieniona półoś rusza się lewo prawo około 1, czy 2 cm ciężko zweryfikować ile dokładnie

Zmartwiło mnie to czy to możliwe że niemiecki warsztat założył zbyt krótką półośke ? Może założył taką jak była

Jak to sprawdzić ?

A może to coś innego ?

Zauważyłem też że jak cofam na parkingu to ciężej kręci się kierownicą i coś jak by przeskakiwalo nie przegub ale tak jak by ta półoś była krzywa takie dziwne odczucie ale to nie zawsze a do przodu jest wszystko okej

Może nie ma zabezpieczenia na przegubie tym przy skrzyni tak chyba zeger idzie z tego co pamiętam

Pomożecie ?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

poloska krzywa bilaby.bez zabezpieczenia wyskoczylaby. luz wzdluzny zawsze bedzie ,u ciebie jest on troche za duzy.

Opublikowano
  • Autor

Na prawej nie mam nic zero luzu a lewa chodzi

Więc jakie stwierdzenie jak chodzi za dużo ?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

mozliwe ze zle zlozyli wszystko nie dali podkladek dystansowych .2 cm to za duzo.pol cm to max

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Będę miał chwilę to zmierzę jakoś dokładniej pomyślę jak to zrobić

A możliwe że są założone na odwrót jak prawa nie ma wgl luzu a prawa ma duży ?

To że mi się odkrecila w czasie jazdy to ja źle założyłem i mechanik w Niemczech też źle założył takie zastanawiające trochę

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Witam

Pozwolę sobie odświeżyć temat bo raczej ciąg dalszy wydarzeń co się okazało ze skrzynią

to że odkręcił się przegub to raz zrobiłem i jeżdziłem następne 3 tysiące km aż się rozsypała skrzynia

puszczam sprzęgło a nie mam napędu coś w skrzyni się kręci ale nie przekazuje napędu, auto było na podnośniku i to na pewno coś w skrzyni się rozwaliło. Ciekawe co to może torsen się rozwalił ale czemu /

Może ktoś wie

zła dobrana skrzynie /

wiecie może jakie są różnice skrzyń /

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Robiłeś to sam? Czy komuś zlecałeś?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.