Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa syreny H12 fabrycznego alarmu Audi


BeyerBrown

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno bardzo się zdziwiłem gdy mój fabryczny alarm nie zadziałał po odpięciu akumulatora głównego (po zaryglowaniu auta i uzbrojeniu alarmu). Ori syrena ma wbudowane zasilanie awaryjne i powinna reagować na takie akcje złodzieja.

Okazało się, że akumulatorki NiMH w mojej syrenie padły... blisko 100zł kosztują !!! W ASO ich nie ma, oferują tylko nową syrenę za bagatela 500zł :kox:

Co ciekawe, i przekonałem się o tym na własnej skórze, używki w jakiejkolwiek cenie mają akumulatorki w podobnym, agonalnym stanie :facepalm:

Ich producent (Varta) daje na nie 5 lat gwarancji - i to przy zalecanych warunkach eksploatacji, po tym czasie to już loteria czy jeszcze żyją :whistling:

U siebie wymieniłem je na własną rękę, alarm w końcu działa jak należy. I śpię spokojniej :)

Trochę zachodu jest z dostaniem się do środka syreny, bo jej obudowa jest nierozbieralna (najlepiej rozciąć ją nożem do tapet), wylutowaniem starych baterii i oczyszczeniu syfu po rozlanym kwasie, następnie zabezpieczeniu ścieżek lakierem do obwodów elektronicznych (przedtem należy sprawdzić ciągłość obwodów narażonych na działanie kwasu!) i wlutowaniu nowych akumulatorków. A na koniec złożeniem wszystkiego w jedną całość tj. sklejeniu + zgrzaniu rozciętej obudowy.

W kolejną używkę nie chciałem się już pchać licząc naiwnie, że może trafię w końcu na sprawną sztukę... lepiej przeznaczyć te pieniądze na kilka kuponów lotto :)

Małe fotostory, elektronika pochodzi z dwóch alarmów, stąd różnice w rozmiarze szkód i wykonanych napraw widocznych na poszczególnych zdjęciach:

https://drive.google.com/folderview?id=0B0dJexHLU-b8Y0pzUjRZYVJkcDQ&usp=sharing

Trudno dostać oryginalne akumulatorki Varty sprzedawane w dwupaku, dlatego osobiście kupiłem praktycznie takie same o numerze 55615303059, złączyłem je koszulką termokurczliwą i przerobiłem nieco wyprowadzenia montażowe.

http://www.varta-microbattery.com/applications/mb_data/documents/product_information/PI_55615303059.pdf

Kosztują sporo (100zł z wysyłką) ale chciałem mieć oryginalne, Made in Germany a nie chiński bubel za kilka zł co po miesiącu padnie.

Mam nadzieję, że komuś się przyda ta informacja :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te syrene z pierwszego linka co podałes dało sie uratować ?  8L0..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ori alarm z Audi to chyba jakaś pomyłka :D 
On skrzeczy a nie wyje, :grin:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2017 o 08:24, Henx29 napisał:

Czyli te syrene z pierwszego linka co podałes dało sie uratować ?  8L0..

 

Tak

Dnia 6.04.2017 o 15:44, Marcinx52 napisał:

Ten ori alarm z Audi to chyba jakaś pomyłka :D 
On skrzeczy a nie wyje, :grin:
 

No cóż...  taki piszczyk wychodził fabrycznie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy nie można by przełożyć piezo z sensownie wyjącej syreny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...