Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z ABS'em


czarex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z układem hamowania, od czasu do czasu {teraz coraz częściej} zdarza się, że po paru hamowaniach nie puszczają mi hamulce z przodu... Hamulec na nodze czuję, że po lekkim wciśnięciu już jest twardy i gwałtownie hamuje. Tarcze oczywiście są przegrzane a auto nie stacza się nawet z większych nie równości.

Podejrzenia moje na początku padły na tłoczki więc wymieniłem sam :D zestawy naprawcze. Nic nie pomogło więc na wszelki wypadek pojechałem do osób, które maja większe pojęcie o tym i zrobili mi jeszcze raz zestawy naprawcze i przy okazji wymienili miękkie przewody hamulcowe z przodu.

Na początku było niby ok ale po jakimś czasie z 3dni może znowu zauważyłem, że zaczynają mi nie odpuszczać. oczywiście płyn był wymieniany już cały parę razy więc stary na pewno nie jest.

Uważam, że może być to wina pompy ABSu. Jak popuszczam przy niej przewody i zmniejszy się ciśnienie to autko buja się od samego oparcia ręką :D po zahamowaniu pare razy znowu stoi :(

Jak myślicie jest to wina pompy absu czy czegoś innego może sterownika co ??

Gdzie można kupić używana pompę ABS do mojego autka A4 '02 1,9 TDI, bo nową to podobno tylko z serwisu a oni pare tyś sobie liczą...

Pozdro !!![br]Dopisany: 12 Grudzień 2008, 20:19_________________________________________________nikt nie wie gdzie mógłbym sprawdzić, zregenerować, naprawić pompe lub sterownik na terenie 3miasta :>

albo nie miał nigdy podobnego problemu ?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowei miałem identyczny problem jak Wy, po kilku minutach jazdy pedał twardy wszystkie klocki zacisniete

U mnie zdecydowanie pomogła wymiana pompy hamulcowej i serwa, i mysle ze tu powinniscie szukac swojego problemu a nie w ABSie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splaszczony gumowy łącznik przewodu podciśniowego od pompy vacum a servo znajdujący się w przegrodzie (pomiędzy komorą silnika a akumulatora). pod wpływem podciśnienia ścianki tego łącznika zaciskają się nie przepuszczając powietrza w żadnym kierunku.więcej na ten temat tu: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t47779.0.html;highlight=naprawa+servo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...