Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk silnika po odpaleniu i przy skręcaniu kół do końca 1.9 TDI AVF (rozwiązany)


Damjan

Rekomendowane odpowiedzi

Hej czy może ktoś już spotkał się z takim dźwiękiem po odpaleniu silnika? Odgłos wydobywa się tylko na zimnym silniku (jak się nagrzeje do 90 stopni to po zgaszeniu i ponownym odpaleniu nic nie słychać). Umieszczam filmiki. Przeglądając forum trafiłem na pojęcie zepsutego sprzęgła alternatora ale po zgaszeniu silnika łopatki w altku się jeszcze chwilę kręcą. Może to pompa wspomagania?

Tutaj dźwięk zaraz po odpaleniu

Tutaj widok na alternator

A tutaj ten sam dźwięk przy skręcaniu kół do oporu

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, sprzęgiełko altka do wymiany, jeszcze całkiem dęba nie stoi, ale już hałasuje jak grzechotnik :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli jednak sprzęgiełko altka. A wiecie może jakie podchodzi do 1.9 TDI AVF. Takie będzie dobre? http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3020131817140-535_0012_10-O16049-kolo-pasowe-alternatora.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ sprzęgiełka zależy od typu alternatora, a ten zależy od wyposażenia elektrycznego zainstalowanego w danym egzemplarzu auta :decayed:

Trzeba by pewnie w ASO po VIN-ie posprawdzać jaki był altek i z jakim sprzęgłem i z tego przełożyć dopiero na zamiennik, albo po prostu wziąć stare w kieszeń i iść do sklepu, w którym mają duży wybór i dobrać organoleptycznie :P:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Trzeba będzie napisać do serwisu. Może odpiszą. A jeśli nie to tak jak mówisz. Wziąć w łapy sprzęgło i kierunek sklep.

Edit: 18.09.2046

Problem rozwiązany. Okazało się, że to nie sprzęgiełko tylko pompa wspomagania się odzywała. A powodem był przepracowany płyn wspomagania i jego mała ilość w zbiorniczku. Po kupnie nie sprawdziłem :facepalm: i taki był tego efekt. Dzięki Pany za pomoc i sugestie

Ps można edytować tytuł tematu bo nie mogę nigdzie znaleźć takiej opcji? Chciałbym dodać adnotację "rozwiązany"

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...