Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknąca pompa wysokiego ciśnienia (?)


MuminWawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jest to mój pierwszy post na forum, dodatkowo powiem, że jestem laikiem w temacie budowy samochodów.

Jakiś czas temu znalazłem i kupiłem nienaganne B8 2.0 CNCD. Brak wycieków itp.

Niestety ostatnio zacząłem wyczuwać zapach paliwa w kabinie po krótkim postoju. Jest wyczuwalny dosłownie przez kilka-kilkanaście sekund, później w drodze już nie śmierdzi(pachnie ;) ) paliwem.

Przed chwilą zdjąłem osłonę i zauważyłem na jednej części wyciek, a także na częściach poniżej. Z tego, co zdążyłem się zorientować to jest to pompa wysokiego ciśnienia.

Co ciekawe, nie czuję spadku mocy. Czy ktoś może miał podobną przypadłość? Czy możliwe, że to jakaś uszczelka i nie trzeba wymieniać od razu całej pompy? Oczywiście będę naprawiał jak najszybciej, ale czym może grozić dalsza jazda w takim stanie? Poniżej zdjęcia

2uqeud1.jpge8rfw6.jpg2ptw28m.jpg

I widok na części na które cieknie...

sd0as1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kolego, u mnie ten sam problem - czuć spaliny z nawiewów podczas postoju. Nie ma takiego wycieku jak u ciebie, ale zauważyłem że właśnie z okolicy pompy wys. ciśnienia pojawiają się spaliny .

Jak zakończyła się Twoja usterka ? 

Edytowane przez Grzegorz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja diagnoza się potwierdziła. Jakaś uszczelka w pompie wysokiego ciśnienia, której się nie wymienia/nie regeneruje. Ostatecznie wymiana pompy pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek też musiałem wymienić pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...