Skocz do zawartości
IGNOROWANY

silnik 1.9 AVF a AXR jaka różnica?


robeertx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

silnik avf 131km czym sie rożni od axr 101 km .Głównie mi chodzi o sam słupek czy jest taki sam , bo mam do zamiany silnik z golfa4 axr a chce go wrzucić do audi a4 . Cały osprzed wiadomo ze trzeba przełożyc wtryski turbo itp ,ale ciekawe czy słupek jest ten sam bo żeby zaraz coś sie nie urwało albo cos . Wiec jest pytanie czy sam słupek jest taki sam czy sie różni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden jest wzdłużny drugi poprzeczny więc chyba inaczej jest łączenie skrzyni ?

Edytowane przez Gac3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osprzed przełożę od 130km żeby tyle samo miał, tylko czy słupek jest taki sam zeby nic sie nie zjebało i pasował .chodzi tylko o to ze tamaten silnik jest w lepszym stanie i ma mniejszy przebieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz osprzętu mogą być róznice w wiązkach ,komputerze,skrzyni biegow ,pompie paliwa i pewnie jeszcze wielu innych sprawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik fizycznie będzie pasował. Jest tylko jeden mały problem - podstawa chłodnicy oleju. Do axr nie pasuje z AWX AVF'a itp i nie będzie miał miejsca na osadzenie filtra paliwa. Tzn zmieści się tam ale będzie dyndał jak ... :P Trzeba zmienić też miskę olejową

Miałem Passata 1,9 TDI ze zmienionym AWX na AXR przez Angolii i taka była historia. Poza tym P&P.


Oczywiście dół silnika jest słabszy jak w AWX AVF ... Głowice są te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko chodzi czy jest taki sam blok ,wał,korby z tłokami, głowica , miska olejowa ?

Głowica jest ta sama, miska podejdzie z AVF. Korby, wał, tłoki są mniej wytrzymałe. Słupek ma inny numer OEM...

Szukaj ASZ,AWX,AVF,ARL,BPX, BUK, BTB

Edytowane przez C4NC3R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...