Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie polecacie kosmetyki do usunięcia drobnych rys ?


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Teściu ma lakier w idealnym stanie , bo to prawie nowe auto ale na prawych drzwiach ma kilka drobnych rysek. Szkoda to malować bo to oryginalny lakier i później kupujący powie, że auto było bite. Teścia strasznie wkurzają te ryski i mnie prosi o jakiś kosmetyk typu pasta polerska lub coś co usunie drobne ryski. Może ktoś z was polecić jakiś skuteczny kosmetyk który usunie lub trochę zakamufluje te ryski ? Oczywiście chodzi mi o taki kosmetyk którym zrobię polerkę na sucho bez urządzenia do polerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś zdjęcia wrzucił albo określ jak głęboka rysa (najpierw mówisz o malowaniu a później o polerowaniu). Jeżeli jest to płytka rysa to do ręcznej aplikacji może być Poorboy's SSR1 lub mocniejszy SSR2 (proponuje te bo można kupić małe buteleczki 100ml i nie pakować się w większe koszta) i aplikator piankowy najlepiej dwustronny coś typu Tricolor (masz w jednym ścierny i zwykły).

PS. Jaki kolor samochodu i jakie auto (piszesz że teściu to może nie audi :P )

Edytowane przez hardy_pol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować meguiars ultimate compound świetnie usuwa rysy, robię nim ręcznie zawsze całe auto i efekt jest bardzo zadowalający. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysy nie są głębokie takie od gałęzi. Samochód VW Polo szary metalik

Możesz też spróbować meguiars ultimate compound świetnie usuwa rysy, robię nim ręcznie zawsze całe auto i efekt jest bardzo zadowalający. :)

1. Rysy po gałęziach są głębokie!

2. @Venom a przemywasz później tego Megsa IPĄ ;) bo mi się wydaje, że defektu o których mowa to przykrywasz a nie usuwasz ;)

A i na koniec

3. Ja osobiście nie potrafię wróżyć z fusów, a już na pewno nie jestem w stanie ani doradzić ani ocenić stopnia porysowania po opisie bez nawet 1 zdjęcia!

O wizualnej inspekcji nawet nie wspomnę....

Edytowane przez Denis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ori lakier to ręcznie będzie ciężko głębszą rysę usunąć (VW ma twarde lakiery). Prosimy o zdjęcie albo chociaż sprawdź paznokciem czy rysa jest mocno wyczuwalna. Tak czy siak możesz spróbować ręcznie coś z tym zrobić. Nawet jak nie usuniesz rysy to zaokrąglisz jej brzeg przez co nie będzie mocno widoczna, a później możesz użyć jakiegoś glaze'a który zamaskuje trochę te rysę.

PS. Jak dasz radę zrobić zdjęcie to najlepiej tak żeby słońce padało na te rysy i próbuj z różnych kątów.

Edytowane przez hardy_pol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...