Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana radia - czy zostawić Bose


niebieski708

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem radio na markowe. Teraz mam pytanie czy zostawić starą instalację, kupić http://allegro.pl/interfejs-bose-do-audi-a4-a6-a8-tt-tyl-przod-i-sub-i5110982123.htmli zainstalować radio, czy poprowadzić nowe kable głośnikowe i podłączenie suba ? Jak z jakością tego interfejsu itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprowadzenie kabli zdałoby egzamin tylko do drzwi, subwoofera radio nie napędzi. Ogólnie nikt tego nie robi, każdy kupuje taki interfejs i sygnał idzie do fabrycznego wzmacniacza, a później na głośniki. Robiłem to w kilkunastu samochodach i na jakości nic nie zeszło ( tzn. zawsze coś schodzi, ale jeżeli nie jesteś audiofilem i nie masz sprzętu za kilka(naście) tyś. procesora itp. nie zauważysz różnicy )

Co do interfejsu, trzeba się pogodzić z tym, że czasami przy uruchomieniu silnika/gaszeniu występuje "strzał". Nie wiem czy we wszystkich, w tych, które stosowałem czasami się zdarzało. Jakbyś chciał mam taki interfejs nowy, na pewno taniej niż na tej aukcji, a sprawdzony i wiem, że będzie działał :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to Clarion NX702, więc też jakimś super klockiem nie jest, ale gra lepiej niż fabryczne... Co do adaptera to ten twój nie ma tego pierdnięcia ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem auto z nieoryginalnym radiem i nie grajacym tylem. Uruchomilem tyl takim adapterem i gralo ok. Teraz zachcialo mi sie bose subwoofera i wzmacniacza. Niestety mam wrazenie ze nie gra to tak jak powinno :( Subwoofer slychac ale tylko blisko max glosnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz faktycznie coś nie tak, u mnie gra całkiem przyjemnie. Ale jednak chce czegoś więcej niż badziewne rns-e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko podłączone ? jakoś dźwięku to przepaść między rns-e... Teraz bose pokazuje ile może ? (może jeszcze wysokotonowe zmienię) mimo zastosowania interfejsu, a nie pociągnięcia nowej instalacji.

Jednak mam mały problem, słychać delikatny szum z głośników po załączeniu się wzmacniacza bose. Podczas grania już go nie słychać, ale mnie to przy włączeniu radia drażni... Przy rns-d potem rns-e jakoś mi to nie przeszkadzało bo tym radiom daleko do nawet średniej półki...

Można coś z tym zrobić (może coś uszkodzone), czy nową instalację kłaść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie lipa..... pozwole sobie wrzucić tu też coś co napisałem w innym temacie o Bose

Liczę na Wasza pomoc :)

Kupiłem audi b6, które oryginalnie miało RNS-E i cała instalację do niego. Potem niby to wyświetlacz w nim pękł Niemcowi i zamienił je na radio JVC z nawigacją itp (2DIN). Jest szansa, ze faktycznie tak było bo JVC ma przeciągnięty mikrofon do podsufitki od głośnomówiącego a handlarzowi pewnie by się nie chciało tego robić przy podmiance RNS-E na to JVC.

Ja chce zostać przy tym JVC, gdyż zestaw głośnomówiący działa super oraz zdążyłem sobie podłączyć do tego tuner TV.

Fabrycznie nie miałem Bose oraz po zakupie nie grał tył auta.

Najpierw puściłem z chinchów radia sygnał na tył i grało fajnie pod warunkiem nastawienia wiekszości mocy na tył co znów powodowało, ze przez głośnomówiący nie mogłem rozmawiać bo ten podaje dźwięk tylko na przód.

Potem zakupiłem moduł Phonocar w celu uaktywnienia tyłu na normalnej głośności przy balansie na 0. i wtedy już straciłem nieco basu z fabrycznego nagłośnienia harman.

Udało sie zakupić subwoofer ze srebrnym wzmacniaczem BOSE, więc podjąłem próbę jego instalacji.

Niestety efekt jest kiepski. Mam w tej chwili gorszy dźwięk z radia jak na harmanie.

Przy nastawieniu głośności na max jakiś tam bas jest ale nie rewelacja. Przy nastawieniu głośności na normalne słuchanie basu praktycznie nie ma. Dźwięk jest dość niemiły, gdyż mam wrażenie jakby grały głownie "gwizdki" w drzwiach. Obcina mi tak jakby tony niskie (nie znama sie na tym jakby co).

Co moze być nie tak ? Dołączam taki schemat jak to podpiąłem.

Skąd się bierze 2 brązowy przewód do pinu 7 we wzmacniaczy 32pin ? przy radiu mam 1 brązowy a przy wzmacniaczu są 2 przewody do 1 pinu

Dodam jeszcze ze zmieniłem 1 głosnik z tył na ten z nagłosnienia BOSE ale bez zadnego efektu.

Podpiąłem się do normalnego wyjścia na głośniki w radiu. Wyjscie przez chincze coś zmieniłoby ?

e37a2973ffaab679med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak byś miał gdzieś kable głośnikowe zamienione... Ja na ustawieniach zero mam bardzo dobry bas ? posprawdzaj plusy i minusy głośników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby się jeszcze dało to obsłużyć kierownicą jakoś....

będziesz coś kombinował adapterem CAN?

nie bądź taki, przetrzyj szlak ;-)

jak z odbiorem radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odbioru radia to zakłada się separator i łapie fale nawet lepiej niż rns ? radio można podłączyć pod kierownicę i się uczy przycisków (nie mam multi więc mi nie potrzebne) co do wyświetlania na fis-ie to nic nie będę z tym robił bo nie widzę sensu nawet jakby się dało. Nie rozumiem napalania się na to... Bezużyteczny bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiałem wg schematów z forum i d*pa :(

Przód gra z radia wiec jest ok i muszę ustawiać fader na przód bo jak dam na tył to ewidentnie gwizdki mają 80% mocy a dolne głosniki 20% i nie da się tego słuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odbioru radia to zakłada się separator i łapie fale nawet lepiej niż rns radio można podłączyć pod kierownicę i się uczy przycisków (nie mam multi więc mi nie potrzebne) co do wyświetlania na fis-ie to nic nie będę z tym robił bo nie widzę sensu nawet jakby się dało. Nie rozumiem napalania się na to... Bezużyteczny bajer.

fis też mi niepotrzebny, ale obsługa z multikiery być musi... możesz coś więcej napisać jak taka procedura wygląda, czy trzeba jakieś dodatkowe "urządzenia" i nie wiesz może czy inne modele clariona i inne firmy (alpine, pioneer) tak mają? nigdzie nie jest to jasno napisane...

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dokupić adapter z tego co widziałem. Praktycznie każdy wyższy model radia od 2010 ma taką możliwość ?

Wczoraj nagrałem Automapę i działa super. Na fabrycznej antenie gps łapie satelity odrazu, nawet nie trzeba czekać, wpisujesz adres jak na smartphonie wciskasz prowadź i odrazu masz trasę.

CINEK ja bym tobie proponował (jeśli radio ma dobry wzmacniacz) podpiąć głośniki z radia ? a tylko wyjscie na suba z radia podpiąć pod bose żeby grał.

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...