Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jazda na tempomacie i awaria czujnika hamulca


muzin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ci się stanie jesli bede jechał na tempomacie i dojdzie do awarii czujnika hamulca?

Miał już ktoś z was taką sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy nadusisz sprzęgło. W aucie zawsze może się coś stać. Może dojść do pęknięcie przewodu hamulcowego, zerwania pasku rozrządu podczas wyprzedzania ciężarówki, itd. Jakby się zastanawiać co by się stało gdyby to by człowiek musiał w cale nie jeździć. Wypadki były i będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło, bardziej o to czy komputer po wykryciu usterki moze odciac moc samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powinien odłączyć tempomat i jeśli nie wciśniesz pedału gazu to auto powinno zacząć zwalniać bo czujnik pedału hamulca jest dwu obwodowy, jeden obwód do zapalania świateł stop (może też do czegoś jeszcze), a drugi do komunikacji, a przynajmniej tak sądzę bo jak walczyłem u siebie z uszkodzonym włącznikiem świateł stop przy pedale hamulca to na komputerze da się zdiagnozować czy oba obwody pracują poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwa razy sytuacje na autostradzie, że w czasie jazdy z tempomatem wywaliło epc i chyba esp.. (samochód stracił moc) Kilka dni wcześniej popsuł się czujnik hamulca)Teraz próbuje dojść czy czujnik hamulca mógł powodować odcięcie mocy czy raczej przyczyny szukać gdzieś indziej)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłaczy Ci tempomat i nie pozwoli potem właczyć.

Wymienisz czujnik wróci do normy ;)

Podobna sytuacja jest jak auto traci na chwilę przyczepność i włącza się kontrola trakcji, wtedy tempomat się też wyłącza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłaczy Ci tempomat i nie pozwoli potem właczyć.

Wymienisz czujnik wróci do normy ;)

Podobna sytuacja jest jak auto traci na chwilę przyczepność i włącza się kontrola trakcji, wtedy tempomat się też wyłącza :)

No to Cie zaskoczę, dzisiaj w czasie jazdy standardowo po kilku naciśnięciach hamulca wyskoczyły kontrolki, mimo kontrolek udało się zalączyć tempomat...błedy jakie wyskoczyły to:

00526 - Brake Light Switch-F

36-10 - Open Circuit - Intermittent

00526 - Brake Light Switch-F

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

Zamówiłem w aso czujnik hamulca, zobaczymy czy pomoże:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...