Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Marzenia się spełniają czyli Audi A4 B6


ThonaR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Pisząc kilka miesięcy temu swojego pierwszego posta na tym forum, napisałem, że mam nadzieje kupić kiedyś Audi. No i marzenie się spełniło :lol: Po dwumiesięcznych poszukiwaniach udało mi się znaleźć egzemplarz warty uwagi. Pod uwagę brałem tylko benzynkę a mianowicie 1.8T ewentualnie 2.0. Po oględzinach dwóch egzemplarzy z silnikiem 1.8T ( które nie spełniały moich wymagań ) trafiłem na takie oto autko, które po dokładnym sprawdzeniu - kupiłem.

Audi A4 B6

Rok : 2002

Pojemność : 2.0 ALT

Kolor lakieru : LY7W

Skrzynia : FJP

Przebieg podczas zakupu : 165633

Autko posiada następujące wyposażenie :

* Klimatronik

* Immobilizer

* Tempomat

* Podłokietnik

* 2 x elektryczne szyby :kox:

* Elektryczne lusterka

* ABS

* ESP

* ASR

* Czujniki parkowania

* 6 poduszek powietrznych

Autko sprowadzone z Holandii, z książką serwisową i dokumentami. Ostatni wpis w książce jest z grudnia 2015 roku przy przebiegu 155590km. Audi serwisowane tylko w ASO (mam całą teczkę papierów). Autko zostało dokładnie sprawdzone na stacji diagnostycznej gdzie pracuje znajomy diagnosta. Pod osłonami silnika i skrzyni susza :wink: tzn. żadnych wycieków. Wszystko suchutkie i takie jak być powinno. Zawieszenie jak i układ hamulcowy sprawny. Badanie miernikiem lakieru oraz komputerem także wypadły pozytywnie.

Co do planów :

Nie mam raczej w planach robienia różnego rodzaju "tuningów" ani rzeczy temu podobnych. Na pierwszym miejscu chciałbym utrzymywać samochód w pełnej sprawności technicznej tzn. silnik, zawieszenie, hamulce itp. aby samochód był bezpieczny dla mnie jak i dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Na drugim miejscu - Na wiosnę przyszłego roku chciałbym oddać autko do odświeżenia tzn. pranie i czyszczenie wnętrza, odświeżenie plastików, felg oraz lakieru. Autko ma już 14 lat, więc jakieś ryski i leciutkie obdarcia są widoczne. Na prawym nadkolu ( dokładnie na rancie ) widocznie jest leciutkie wgniecenie ale to też ogarnę na wiosnę przy polerce lakieru.

Teraz troszkę o pierwszych wrażeniach :naughty:

Porównując autko do mojego poprzedniego ( opel astra F 1992r ) to niebo a ziemia. W środku cichutko, żadnych stuków, miejsca mnóstwo - także jestem pod bardzo dużym wrażeniem.

Jeszcze kilka słów o silniku, dlaczego akurat 2.0 ? Pod uwagę brałem tylko benzynę. 1.6 odpadło bo wydaje mi się za słabe na tak duże auto. Szukałem 1.8T ale jak pisałem wcześniej oglądałem 2 egzemplarze i nie odpowiadały mi. Później się trafił ten 2.0 i już został. Znam opinie o tym silniku, które krążą w internecie, ale mimo to postanowiłem go kupić, bo myślę, że przy dobrym serwisowaniu długi mi posłuży. Silniczek chodzi bardzo cicho, równo, przyspiesza od samego dołu bardzo fajnie. Przejechałem na dzisiejszy dzień 1190 km i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Ubytku oleju nie zauważyłem (może jest ciut mniej na bagnecie ale "ciut" :P ).

Kilka zdjęć autka :

648e881b2ba23b4cmed.jpg

b52a65a9f87b1439med.jpg
648e881b2ba23b4cmed.jpg
b52a65a9f87b1439med.jpg
bbc971c8d421be32med.jpg
f82536ed12ab6f8bmed.jpg
1ded1050aa444cafmed.jpg
55399683e11ac0ccmed.jpg
cc2052c752e43394med.jpg

Mały filmik na szybko

https://youtu.be/2lbC0CqQ0_U

Edytowane przez ThonaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia poprawiłem, mam nadzieje, że teraz działają.

Zdjęcia nie działają.

zgadza się.

ile ogólnie wydałeś za wszystko ?

Za sprawdzenie na stacji diagnostycznej - 50 zł, natomiast badanie miernikiem było gratis bo miernik dobrego kolegi ;)

Co do ceny autka to 16.500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko bardzo ładnie się prezentuje, kolor powiedziałbym ponadczasowy i utrzymany w niezłym stanie. Poza tym felgi R15 rządzą !!! fajnie wyglądają i opony do nich nie kosztują majątku nie wspominając że na takich kołach jednak jak by nie było pali najmniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna :) troche boli bo ja za swoje 2.0 w sedanie dałem rok temu 19.500 z tym że już na gotowo wszystko porobione:

sprzęgło, skrzynia, rozrząd.

no ale cóż, ceny spadają :)

z tymi R15 to bym nie przesadzał, R16 to optymalny rozmiar ;P

a odnośnie oleju to zobaczysz jeszcze jak zasysa :D

pochwal się zużywalnością oliwy po jakimś czasie

pzdr ;)

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...