Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] jaką siłą dokręcić łozyska z tyłu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam pytanko mam :mysli: poniewarz niedawno wymieniałem tarcze tył a co za tym idzie łozyska tez i tak wymieniłem ze teraz po przejechaniu 5tys km chucza jak kolejka skm :kwasny: z jaka siła sie powinno dokrecic łozysko zeby wszystko było ok :hi:

Opublikowano

A posmarowałeś to łożysko :naughty: ?

Opublikowano
  • Autor
:polew: no oczywiscie nawet jakis specjalny smar mi sprzedali :blink: jestem pewien ze za lekko je przykręciłem :wallbash: stąd muj problem
Opublikowano

Wpisz na google lub nawet tu na forum gdzieś była książka Audi A4 sam naprawiam.pdf Powinieneś ściągnąc bez trudu . Odpowiedź jest na stronie 171 :> Jak dobrze pamiętam :mysli:

Opublikowano

jesli tam sa łożyska stożkowe to musisz dokrecic malutka siła,kluczem dokrecasz nakretke w ten sposób regulujesz luz. pokrecisz kołem i puknij pare razy w opone tak by łożysko sie ułozyło a nastepnie sprawdz luz reczne. musi byc minimalny luzik wtedy jest ok. jak chucza Ci łozyska to możesz juz wstawic sobie nowe bo napewno dokreciłes za mocnoa stożkowego łozyska nie mozna dokrecic do oporu(czesto zdaza sie w łozysku stozkowym że nakretka jest prawie luzna, na to przychodzi koronka i zawleczka i jest ok.pozdro :>

Opublikowano

jesli tam sa łożyska stożkowe to musisz dokrecic malutka siła,kluczem dokrecasz nakretke w ten sposób regulujesz luz. pokrecisz kołem i puknij pare razy w opone tak by łożysko sie ułozyło a nastepnie sprawdz luz reczne. musi byc minimalny luzik wtedy jest ok. jak chucza Ci łozyska to możesz juz wstawic sobie nowe bo napewno dokreciłes za mocnoa stożkowego łozyska nie mozna dokrecic do oporu(czesto zdaza sie w łozysku stozkowym że nakretka jest prawie luzna, na to przychodzi koronka i zawleczka i jest ok.pozdro :>

i tu masz wyczerpującą odpowiedź :good:

Opublikowano

z jaka siła sie powinno dokrecic łozysko zeby wszystko było ok :hi:

Nie da się tego dokładnie określić w Nm. Dokręcasz obracając kołem do momentu, kiedy podkładka dociskowa da się jeszcze ruszyć.

Jeśli przejechałeś 5kkm na za mocno dokręconych (za luźne byś chyba wyczuł po zarzucaniu tyłu), to pomoże tylko wymiana.

Opublikowano
  • Autor
:naughty: ok dzieki wszystim za podpowiedzi teraz musze kupic nowe łozyska i wymienic ;(
Opublikowano

Przykrec kolo,dokrecaj do momentu az skasujesz luz.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.