Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AEB] Był problem mieszanki, jest sonda


street_soldier

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanko :hi:
mam problem ze swoim wozidłem. Jakiś czas temu pojawił mi się błąd o błędzie mieszanki, jeszcze 2/3 dni temu wyglądał on tak:
1 Fault Found:
00561 - Mixture Adaptation
14-00 - Adaptation Limit (Add) Exceeded
poprzedni błąd był podobny z tą różnicą, że oznaczony 14-10.
Znalazłem możliwe przyczyny i zacząłem poszukiwania. Zdążyłem sprawdzić szczelność dolotu, wężyki podciśnień, świece, kable, cewki.
Wszystko było w porządku, więc poszedłem tokiem pewnej napotkanej opinii "dopóki nie ma muła, nie zwiększa się spalanie i nie sypie innymi błędami to jeździć" (spotkana gdzieś na forum, chyba A6). Dzisiaj podłączyłem samochód pod VCDS-a i wyskoczyło takie coś:
1 Fault Found:

16515 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Signal too Low

P0131 - 35-00 - -

Co do poprzedniego błędu widziałem, że może za to też odpowiadać sonda, to sprawdziłem jej wiązkę, przeczyściłem styki i spsikałem sprayem przewodzącym, żeby była pewność, że wszystko styka i jest sygnał. Podłączyłem ale bez zmian, błąd mieszanki był nadal.

Teraz pytanie do Was, coś spartoliłem, zwykła zbieżność zdarzeń, czy najzwyklej w świecie błąd mieszanki sygnalizował że sonda na wykończeniu. Kasowałem błąd, pojeździłem chwilę i wrócił, skasowałem sprawdzałem na bloku 7, napięcie 0, błąd się nie pojawił. Sonda uszkodzona samoistnie z racji wieku, czy mieszanka ją uszkodziła? Patrzyłem na przepływkę, na postoju 2,96-3, więc nie wiem czy można ją wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, wymienię i sprawdzę czy coś oprócz sondy mogło być przyczyną mieszanki. nie jestem obeznany na tyle, ale pewnie nie ma sensu logować dopóki nie uporam się z sondą


Sonda wymieniona razem ze świecami. Błąd mieszanki powrócił. Co proponujecie zlogować?

Edytowane przez street_soldier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanki, 00561. Przyszło mi do głowy, że możnaby zrobić wykasowanie korekt, bo pewnie ecu działa na tych wyznaczonych na podstawie starej, chyba że się mylę i sam z automatu je skorygował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...