Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak usunąć emblemat z drewnianej listwy ?


Mariacki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jako, że jestem nowym użytkownikiem forum, na samym początku pragnę się ze wszystkimi gorąco przywitać i nie ukrywam- poprosić o pomoc :)


Niedawno zakupiłem swoje pierwsze A4/b6 i rażąco w oczy rzuca mi się emblemat "quattro" naklejony przez poprzedniego właściciela na drewnianej listwie- uprzedzając pytania, niestety quattro nie posiadam, w innym wypadku nie zakładałbym tego tematu :decayed:


Moje pytanie brzmi- jak usunąć ów emblemat nie uszkadzając przy tym drewna które wydaje MI sie jest poddatne na uszkodzenia wywołane płynami które mogą rozpuscic klej lub powstac przy mniej delikatnej ingerencji. Wujek google podpowiada masę sposobów na usunięcie emblematów z karoserii, nic niestety nie wspomina na temat drewnianej listwy (na forum niestety też nic nie znalazłem- lub słabo szukałem)


Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeśli umieściłem post nie w tym dziale ;)



http://www.directupload.net/file/d/4479/c9g8u6i5_jpg.htm


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzej suszarką emblemat i próbuj "zsunąć", klej powinien ustąpić pod wpływem temperatury, usuniesz go podobnie, nagrzewając i rolując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybka odpowiedz. Tak, to drewno. Wyszukując sposoby na odklejenie emblematów zauważyłem również ten z podgrzaniem, nie wiem tylko jak zachowa się lakier pod wpływem wysokiej temperatury pozwalającej rozpuscic klej ponieważ wszystkie takie instrukcje były kierowane do usuwania emblematów z karoserii a nie chciałbym żeby wygladało to gorzej niż z tym "bajerem" :grin:

Edytowane przez Mariacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...