Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka poziomu oleju co 100km :/


nolbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Audi A4 B6 1.6 benzyna- od jakiegoś czasu zaczęła zapalać mi się kontrolka minimum poziomu oleju. Co może być przyczyną ?

Napiszę co było w między czasie wykonane :

- ponieważ przez pewien moment zaczął mi się pojawiać błąd czujnika poziomu oleju -został on wymieniony na NOWY

- zweryfikowana i wyczyszczona ODMA (cała, czysta)

Po przejechaniu około 100-120 km jedynym rozwiązaniem jest otworzenie maski (ale samo otworzenie nie pomaga). Trzeba wyjąć bagnet albo ...odkręcić korek wlewu oleju.

Wiem że w wielu wątkach na różnych forach poruszano ten problem -między innymi by wymienić czujnik poziomu oleju, by zweryfikować czujnik otwierania maski (tylko tu np samo otwarcie maski nie daje efektu zatem nie wiem czy w nim tkwi problem).

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem i ... SKUTECZNIE go wyeliminował ? (nie mówię tu o sprzedaży auta :P) ...

Proszę o sugestię gdzie dalej szukać przyczyny.

Oczywiście olej jak samochód jest zimny pokazuje poziom maksimum na bagnecie, pod korkiem wlewu paliwa nie zbiera się żadna maź itd itp ...

HELP :)

Proszę osoby które rozwiązały ten problem o informację co było przyczyną by mieć jakiś punkt odniesienia gdzie jej szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zapodałeś zamiennik to tak bywa,u mnie zamiennik za około 100pln działał poprawnie przez może rok teraz kupiłem ori używkę i jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym stawiał na wadliwie działający czujnik poziomu oleju. U mnie gdy silnik porządnie jest rozgrzany i temperatura na dworzu jest wysoka też potrafi czasem wyrzucić - kontrolke o niskim poziomie oleju, a tak naprawdę jest go wieciej niż połowa na bagnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...