Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podświetleniem zegarów


BoSlI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość w razie jakiś błędów z mojej strony.

Otóż mam audi A4 z 1995r 1.9 tdi problem to przygasające podświetlenie zegarów po włączeniu zapłonu dodam że mam też komputer pokładowy i on tez nie działa. problem jest od kąd w sumie zacząłem nim jeździć lecz teraz postanowiłem coś z ty zrb bo tak trochę lipnie gdy w nocy trzeba używać dodatkowej lampeczki do podświetlania zegarów :grin: dodam że raz gdy jechałem naprawiło się to w takim stopniu że zegary w czasie jazdy świeciły takim wyrazistym kolorem i było naprawdę perfect lecz po jakiejś minucie znów się popsuło. proszę o pomoc może ktoś tez miał juz coś takiego u sb. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś potencjometr w liczniku?

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Wiesz co potencjometr pracuje prawidłowo dopóki nie włączę zapłonu. mogę rozjaśniać przyciemniać a gdy włączę zapłon dzieją się takie cyrki że przygasa podświetlenie i potencjometr na nic nie reaguje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne i mnie jak nie włączysz zapłonu w ogole nie ma podświetlenia. Jest dopiero po włączeniu zapłonu. Nie sprawdzałem jeszcze jak zachowuje się po włączeniu świateł bez zapłonu. Nie masz skąd podłączyć innego licznika. Nasze immo jest osobno więc bez problemu.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne i mnie jak nie włączysz zapłonu w ogole nie ma podświetlenia. Jest dopiero po włączeniu zapłonu. Nie sprawdzałem jeszcze jak zachowuje się po włączeniu świateł bez zapłonu. Nie masz skąd podłączyć innego licznika. Nasze immo jest osobno więc bez problemu.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

tak tak mam podświetlenie dopiero jak światła włączę licznika nie mam od kogo pożyczyć lecz jeździłem po rożnych złomach i nigdzie takowego nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawdziłem i mnie też tak jest. Wiem bo sam kupowałam. Ale innego wyjścia nie ma. Chociaż pożyczyć na chwilę.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szukał ale narazie myślę że może to być spowodowane czym innym niż licznikiem bo niedawno padł mi też centralny zamek i podświetlenie wnętrza tzn jak otwieram drzwi to nie podświetla tylko jak sam przełączę to się zaświeci . Zdecydowałem że kupie vaga i go prześwietlę zobaczymy co tam siedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi komp i nie mam dostępu do schematów. Może w takim razie wyjmij pompke i popraw luty. Sprawdź też czy nie jest zawilgocenia.

Też mam ten rocznik vagiem nie prawdzisz pompki. Chyba że u mnie coś nie halo.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Alfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi się wydaje że raczej nie sprawdzę vagiem pompki ale słyszałem że istnieje coś takiego jak komputer komfortu a mi to wszystko po kolei padało także nwm czy przez jakiś jeden element nie jest spowodowane to wszystko. a co do tych schematów to nie dał byś rady w jakiś sposób wskrzesic pc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podświetlenia i niedziałającego FIS - to mi wyglada na upalony bezpiecznik. Sprawdzałeś? Bodajże nr 17...

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podświetlenia i niedziałającego FIS - to mi wyglada na upalony bezpiecznik. Sprawdzałeś? Bodajże nr 17...

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

bezpieczniki są w porządku tyko odkryłem jedna ciekawa rzecz gdy wyjmę bezpieczniki nr 5 to po włączeniu zapłonu i świateł- podświetlenie jest perfect tylko że nie działają żadne elementy licznika takie jak temperatura stan paliwa obrotomierz i inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...