Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik poziomu oleju


Damian Ignaczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przejrzalem wszystkie fora i nie znalazlem odpowiedzi na to pytanie. otoz posiadam Audi A4 B5 99r silnik 1,6 ANA i mam problem z czujnikiem oleju poniewaz wyswietla mi sie komunikat o niskim poziomie oleju myslalem ze to czujnik, lecz otworzenie maski i wyjecie i wlozenie bagnetu zawsze kasuje ten bład na srednio 80 km, po przejechaniu tego dystanu blad sie zapala ponownie. i tak caly czas. Jaka moze byc tego przyczyna? Vag niepokazuje zadnego błedu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam podobny problem niestety. Co ciekawe temat zaczął się po wymianie termostatu.

Wymieniłem czujnik oleju i dalej to samo.

Czasami wywali po odpaleniu kontrolkę a czasami nie, nie widzę niestety zależności kiedy to się dzieje.

Jakieś pomysły ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień filtr oleju niewiem jaki masz olej i kiedy wymieniany.Jeżeli czujnik zmieniony.Jeśli i to nie pomoże to pompa oleju zapchana albo na wykońćzeniu

Edytowane przez lukasz2107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wymieniłem wczoraj olej bo tez mi to wpadło do głowy ale nic się nie zmieniło.

A jesteś jakiś związek z ciśnieniem oleju (pompa oleju) a poziomem oleju ?

Stan oleju jest w normie

Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie temat dziwny bo oddalem auto do mechanika właśnie na wymianę termostatu. Przychodzę - odpalam i niebieska za mną. Trochę nawaliłem bo pojechałem od razu nie zapytałem gościa o co kaman. Później zaczął kopcić na taki szarawy kolor i zaczął oczywiście brać olej. A teraz generalnie po 2 tyg przestał.

Wody w układzie nie ubywa. Niby wszystko gra - ale dzień po wymianie tego termostatu właśnie zaczęła palić się ta kontrolka. A czy wymiana pompy oleju to rozebranie całego silnika ?

Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...