Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Huczenie przy niskich prędkościach - pomimo wymiany łożysk i opon. Za co się zabrać?


a4b62016

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

posiadam a4 b6 1,9 tdi 130 km awx.

Od momentu zakupu denerwowało mnie huczenie podczas powolnej jazdy. Dźwięk niemal identyczny jak kończących się łożysk. Wymieniłem więc łożyska w kołach (np. prawe przednie już "na rękę" wskazywało swój kiepski stan). Pojechałem ustawić zbieżność. I nic...

Następnie przerzuciłem na inne również letnie opony, nowe Micheliny oraz praktycznie bezużyteczne sliki - to samo. Dla pewności sprawdziliśmy też tłoczki zacisków hamulcowych. Wszystko pracuje bez zastrzeżeń, klocki i tarcze firmy Bosh w bardzo dobrym stanie, wymieniane w 2015r.

Huczenie jest najbardziej słyszalne przy prędkościach 30-60 km/m np. przy dojeżdżaniu do skrzyżowania lub spokojnej jeździe wprost, niezależnie czy na biegu czy na luzie oraz głośniejsze przy lekkim wciskaniu pedału hamulcowego.

Proszę o poradę czemu najlepiej się przyglądnąć w takiej sytuacji :)

PS. Czy zapalająca się czasami żółta kontrolka Esp (trójkąt i otaczająca go strzałka) mogą mieć z tym coś wspólnego?

Edytowane przez a4b62016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś, czy wszystkie części w aucie masz dokręcone? Osłony podwozia, zawiezzenie itp.

Możesz jeszcze jechać na rozpedzarkę do kół, będziesz wiedział czy to układ napędowy czy co innego. Poziom oleju w skrzyni sprawdzony? Opiłków w oleju brak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podniesiesz koło w góre i zakręcisz nim to słychać coś? Podłącz Vaga żeby zobaczyć to ESP może coś z pompą ABS i ona tak huczy? Te opony co podmieniałeś nie są wyząbkowane ? Kolega mój miał tak w VW Borze myślałem że łożyska ma wywalone a to wina opon. Tylko że u niego to nie dało się wytrzymać z tym huczeniem.

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...