Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczenie w przednim lewym kole, znikające przy hamowaniu


pavl0o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w poniedziałek odebrałem samochód od mechanika - wymiana przegubu lewego całego i drążka kierowniczego. Po wymianie zaczęło coś piszczeć w lewym przednim kole - im szybciej jadę tym szybciej to popiskuje. Znika całkowicie nawet przy bardzo delikatnym naciśnięciu hamulca.

Dźwięk jest mniej więcej taki:

https://www.youtube.com/watch?v=Q9mQ3MRkkMY

https://www.youtube.com/watch?v=0jMmjKeqtn4

Przed wymianą przegubu nic takiego na pewno się nie działo, od wymiany przegubu zrobiłem około 100 km i piszczenie nie znika. Osłona tarczy nie jest skrzywiona.

Co można sprawdzić samemu w domu w tym temacie? Może to być wina wadliwego przegubu, źle założonego? Czy cholerny zbieg okoliczności i jakiś problem nagle z tarczą czy klockami się pojawił(ciężki mi w to uwierzyć coś ale różnie bywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszczenie zanika przy hamowaniu to przyjrzał bym się hamulcom. na podniesionym psiknij czymś na tarczę, wodą , płynem do naczyń i zobacz czy przestanie. Możesz zrzucić zacisk z klockami i zobaczyć co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjąłem koło i kręciłem tarczą żadnych dźwięków nie było, jedynie podczas jazdy takie dźwięki są. Ale sprawdzę z tą wodą i przejadę się kawałek i zobaczę co i jak,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie klocki ocierają. Przyczyn może być wiele. Krzywa tarcza, krzywa piasta, problem z samym zaciskiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko możliwe, że stało to się tak po prostu znikąd po wymianie przegubu? W czwartek odprowadziłem samochód(stuki, puki ale nic nie piszczało), odbieram w poniedziałek i piszczy i całkowicie odrzucacie to, że coś z przegubem tylko coś z hamulcami, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko możliwe, że stało to się tak po prostu znikąd po wymianie przegubu? W czwartek odprowadziłem samochód(stuki, puki ale nic nie piszczało), odbieram w poniedziałek i piszczy i całkowicie odrzucacie to, że coś z przegubem tylko coś z hamulcami, tak?

Może nie całkowicie ale zawęzisz pole poszukiwań sposobem jaki ci podałem powyżej. Może być,że kupiłeś jakiś inny przegub i jego obudowa trze o obudowę zwrotnicy. Ja jednak szukał bym przyczyny w hamulcach klocki, zacisk, jarzmo. Moze coś źle zostało złożone. Rozbierz hamulce i przyjrzyj się czy nie ma żadnych śladów ocierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...