Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8tQ zatkany wydech?


punkforever

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dzisiaj nie miłą niespodziankę. Sytuacja wyglądała następująco:

Włączyłem się do ruchu z ulicy podporządkowanej dosyć dynamicznie, wkręciłem silnik wysoko na obroty na 1szym biegu, zmiana na 2, gaz w podłogę i nagle głośne bum i auto chodzi jak traktor... okazało się że rozłączyło wydech na fabrycznej złączce "rura w rurę" między plecionką a środkowym tłumikiem....

Musiałem to ogarnąć na poboczu żeby wrócić do domu, miałem niezły problem żeby włożyć rurę z powrotem w obejmę, wydech jest tak spasowany, że nie ma możliwości żeby rura sama wypadła. Jedyna opcja to drastyczny wzrost ciśnienia w wydechu... auto ostatnio jakieś mułowate było...

Jak sprawdzić który tłumik się rozsypał w środku? Przy uderzeniu nie słychać żeby coś dzwoniło w środku...

Miał ktoś taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak samo, w v6,rozłaczyło, po mocnym przyspiesznieu, łaczni słabo trzymał, poddczas mocnego wsceniecia silnik wraz ze sktzynia odchylaja sie do tyłu ,jak łaczniek nie trzyma to lubi sie rozpiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tłumik środkowy jest strasznie zgnity z zewnątrz więc cholera wie jak wygląda w środku... nie wierzę żeby silnik aż tak się pochylił... rura włożona była do połowy obejmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...