Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wygluszenie silnika


Przemek-dgr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam autko od roku silnik 2.0 caga , zauważyłem że auto zaczęło głośniej chodzić , bardziej klekocze , moje pytanie brzmi koledzy co może być tego powodem . Powiedzcie mi jak wygląda wyglusżenie waszych jednostek , wyglusżenie maski mam ale zauważyłem ze nie mam wyglusżenia samej plastikowej osłony silnika , jednakże po zakupie była na pewno, czy nie było jeszcze jakiegos wyglusżenie między listwa wtryskowa ? Tylko czy sama gąbka wygłuszajaca , a raczej jej brak może powodować wyraźnie głośniejsza prace silnika ? Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że może, u mne w PD jest podobnie, plastik bez gąbki, zdjęlem osłone i położylem na próbe welniany stary koc, po zamknięciu(na niej jest też oslona) maski o połowe ciszej. są do kupienia maty wygłuszające, myśle żeby kupić i ładnie dopasowując przykleić do plastikowej osłony. oryginalnie były też opaski wokół głowicy z grubej gąbki do wyciszenia, sama opaska dużo dawała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na plastiku zakrywajacym silnik od spodu jest gąbka + nad wtryskami jest taka pianka fotka ponizej

hnrfbwjg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie mam tej pianki nad wtryskami i zapewne takiej nie znajdę. Dałem wyglusżenie na sama plastikowa pokrywę silnika , ponieważ tez nie miałem jednak żadnej różnicy nie zauważyłem . A tą gąbke zakrywajaca silnik od dołu zauważymy z góry czy konieczny demontaż dolnej osłony ?. Nie miałem zbytnio odniesienia do innego auta przed zakupem , na parkingu słyszałem takie samo auto ostatnio i zdecydowanie mniej klekotalo i juz sam nie wiem czy to na pewno wyglusżenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą "gąbkę od spodu" to miałem na myśli gąbkę przyklejoną do pokrywy silnika (ta ozdobna czarna z logo audi) :)

tutaj to widać : http://allegro.pl/pokrywa-silnika-audi-a4-b8-03l103925l-i6557824876.html

Znalazłem też to wygłuszenie :) nr części : 03L103954
http://allegro.pl/audi-a4-b8-2-0tdi-03l103954a-oslona-wtryskiwaczy-i5695797313.html

Edytowane przez cmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedz . Pokrywę silnika , chodzi mi o ta górna wyglusżylem sam ale nie jestem pewien czy też dół nie powinien być wyglusżony. Strasznie drogi to wyglusżenie z aukcji drugiej ale będę musiał pomyśleć bo jakoś mocno słyszę mojego dieselka . Jakie mogę być inne przyczyny głośnej pracy jednostki , ponoć zapchany dpf , czy ktoś coś może powiedzieć na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za głośniejszą pracę silnika odpowiada również samo postrzeganie hałasu przez właściciela :) Przynajmniej w moim przypadku tak było, że jak wsiadłem do swojej A4 po raz pierwszy, to miałem wrażenie, że jest cicho. Dzisiaj, po kilku miesiącach użytkowania mam wrażenie, że jest głośniej, ale to dlatego, że z czasem po prostu zaczynam bardziej zwracać uwagę na wszystkie dźwięki :) Obecnie też jestem na etapie wygłuszania silnika, a radzę sobie w taki sposób, że górną plastikową osłonę silnika obkleiłem obustronnie samoprzylepną matą grubości 10 mm. Efekty był mizerny, więc dodatkowo pomyślałem, że zastąpię oryginalne wygłuszenie maski taką samą samoprzylepną matą w dwóch warstwach. Dzisiaj zamierzam to zrobić i mam nadzieję, że trochę to wyciszy. A jak nie, to przynajmniej będzie to doskonała izolacja termiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klej słabo trzymal? opisz jak poszlo i czy coś dalo bo nosze się z takim samym planem do wykonania co TY ;)

patrze na te maty z allegro, ale te kleje mnie nie przekonują a patentu na swój narazie nie mam, myśle wręcz o jakichs spinkach do zamocowania tego

jak wsiąde do żony Polo 1.2 benz to mam wrażenie że tam nie ma silnika, cisza, nic nawet nie drgnie w kabinie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zrobiłem podobnie , górną plastikową osłonę silnika okleilem tą matą wygłuszajacą 10mm (oryginału nie miałem ), jaki efekt? dla mnie żaden . Może właśnie coś w tym jest , że jak auto kupowałem to wydawało się cichsze , ale brałem CR z myślą właśnie o tym , że będzie ciche

Edytowane przez Przemek-dgr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taką matę:

http://www.soundpol.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=3849

Tylko, że kupiłem grubości 10 mm, a nie 3 mm tak jak podają na stronce. Klej jest dosyć mocny, podczas naklejania maty musiałem uważać, żeby od razu nakleić w odpowiedni sposób, bo później ciężko jest odkleić. Po jakimś czasie dodatkowo ten klej nabiera wytrzymałości. Dzisiaj musiałem ze swojej osłony kawałek odkleić i niestety musiałem zeskrobywać bo tak się trzymało ;) Jestem obecnie po wygłuszaniu maski. Najpierw nakleiłem w miejscach między rantami maski, a później druga warstwa po całości. Jakby ktoś chciał zobaczyć jak to wygląda to wrzucam link: http://fotowrzut.pl/QGCQ4P0NX2

Efekt nadal nie jest taki, jaki można sobie wymarzyć, ale już dwie osoby powiedziały, że po tym zabiegu wewnątrz auta dźwięk jest jakby niższy, a efekt jest najbardziej widoczny na wyższych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...