Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pekla sprezyna z przodu


--Rafcio--

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam peknieta sprezyne prawy przod zawias 1be kolor sprezyny 1xszary 3x fiolet. Nie moge znalezc takiej sprezyny. Czy jakies inne oznaczenia tymi kropkami podejdą tak zeby stal rowno z tylem bo 1be to chyba -20 przod i tyl

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego daleko mieszkasz od Lublina? Jak niedaleko to podjedź sobie na Choiny, na szrot Audi, tam powinni mieć takie sprężyny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z okolic zamoscia, przeszukalem cale allegro i olx no i kiepsko, ciekawe czy o innych kolorach by siadly a 1be stoi bodajze na -20

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te jakies nowe sprezyny na przod z allegro gt parts czy cos takiego bez oznaczen by podeszły?


Masz okazje wywalić komplet i wstawić pro kita -30 :D

Z luźną kasą tak

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te jakies nowe sprezyny na przod z allegro gt parts czy cos takiego bez oznaczen by podeszły?

Ja bym to omijał. Mogą być kwiatki po montażu. Szukaj dalej ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem podobnie, tylko, że oprócz jednej z przodu, pękła mi również jedna sprężyna z tyłu. Dlatego kupiłem pro-kita i jestem happy ;) Ale nie każdy chce inwestować, więc ja bym Ci polecił coś takiego, bo przynajmniej nowe i pewne http://allegro.pl/kyb-rh1021-sprezyna-zawieszenia-przod-audi-a4-i6099502285.html


A jak nie, to w poniedziałek mogę Ci podjechać na ten szrot, o którym mówiłem i zobaczyć czy coś takiego będą mieli, musiałbyś mi tylko fotkę podesłać tych kropek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu kupować nowych sprężyn na przód do uklepanych sprężyn -20 na tyle. To się nie zgra na 90%. Tylko szrot albo pro kit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze czakać aż mi pęknie z tyłu :D, Randor mozesz miec 100% racji skoro to lata od nowości i jeszcze ten twardy zawias ;/ , Wojtaz powiedz mi czy na eibachu jest trochę bardziej komfortowo ? Zdj spręzyny

dxw9dq6x.jpg

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po montażu pro kita na amorze 1ba nie idzie zbytnio wyczuć różnicy w stosunku do seryjnej sprężyny. O twardości zawiasu decyduje głównie amor. Masz kasę, wkładaj śmiało pro kita. Będziesz zadowolony o ile masz zdrowe amory.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał bym tak ze 2-3 miesiące jeszcze pojezdzic na uwalonej zeby pro kita zalozyć, czyli pro kit bedzie lepszy na ori amory 1BE niż np jakis najtańszy gwint?

Bede sledzil i szukal nadal spręzyny a jak nie znajde to albo będe myslal nad tym co wojtaz podal kyb albo pro kitem chociaz troche mi kasy szkoda :)

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawiasie nie ma co skąpić. Najtańsze gwinty to albo totalne betony które nie wybierają nierówności albo w przypadku np mts są totalnie miękkie i buja autem (nie da się sprawnie jeździć). Jako takie gwinty zaczynają się od 2tyś. Ja bym brał pro kita na Twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o cos takiego mi chodziło teraz będzie zależało tylko co pierwsze się nasunie, jak utrafię spręzyny w identycznych oznaczeniach to wkladam a jak bedzie z tym ciezko to pewnie odłożę na eibach, do quattro pewnie lekko droższe niż do FWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze czakać aż mi pęknie z tyłu :D, Randor mozesz miec 100% racji skoro to lata od nowości i jeszcze ten twardy zawias ;/ , Wojtaz powiedz mi czy na eibachu jest trochę bardziej komfortowo ? Zdj spręzyny

dxw9dq6x.jpg

Dzięki za fotke ;) Napisz mi jeszcze na PW swój namiar do siebie, to w razie czego będę dzwonił. Co do komfortu na Eibachu to według mojej subiektywnej oceny komfort się nie zmienił, natomiast prowadzenie auta poprawiło się i to na duży +. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jednak, nie jedz na szrot, nie bede jednak tego pchał, wleci pewnie eibach ale tez ciekawy link mi podesłałeś z tym kyb może bedą ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poszukaj jeszcze gdzieś info o tych Kayabach, bo jeżeli one są pod 1BA, a Ty masz 1BE to Ci się motorówka zrobi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się w kyb nie ładował. Poza tym one chyba są bez obniżenia i będziesz miał dużo wyżej niż teraz (licz się z tym, że masz -20 i sprężyny są już mocno uklepane z racji wieku). Dołóż do eibacha te 200zł (zakładając, że chcesz kupić cały komplet kyb a nie tylko na przód bo to całkiem odpada). Ewentualnie śmiało polecam sprężyny firmy vogtland (dobra, znana firma). Komfortowo coś jak eibach, jakościowo pewnie też. Obniżenie ok 30 do 35. Napisz do gościa z linku żeby Ci coś dobrał do 1.8t: http://allegro.pl/sprezyny-vogtland-nie-eibach-audi-a4-8d-b5-lim-i5745080015.html Tu gość tanio sprzedaje eibachy: http://allegro.pl/sprezyny-eibach-pro-kit-audi-a4-b5-1-6-1-8-1-8t-i6572862741.html

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze o jednej bardzo istotnej kwestii przy wymianie sprężyn w Quattro, a mianowicie o cholernych mocowaniach tylnych amorów :facepalm: Sprawdź sobie dokładnie wcześniej jak to u Ciebie wygląda, bo jak je zjadła ruda szmata, to będziesz miał dodatkowy problem ( bo ciężko to znaleźć ) i dodatkowy koszt ( bo są drogie, nawet jako używki ). Aczkolwiek jeżeli masz auto 95r to bardzo możliwe, że te mocowania są zdrowe, bo to były pierwsze lata produkcji A4, a w nich te mocowania były takie same jak w 80 czyli w ocynku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mocowania tak na oko wygladają dobrze, moze lekko ruda sie czepiła ale nie jakaś tragedia, widzę, że przez uwalony kawałek spręzyny trzeba bedzie szykować siano ehh...

Wlasnie zobaczylem z ciekawosci mocowania do quattro 400-500zł :shock3: moze by jakos swoje zakonserwowal przed rudzielcem.

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...