FIS-komunikaty navi

hanko

Od roku posiadam A4 B6 silnik ALTsedan 2001r.Kupiłem z radiem innym, niż fabryczne. Ostatnio zminiłem na fabryczny Chorus 2 i było ok.,wyświetlanie na FIS-e danych z radia, zał/wył z kluczyka,ale brak GALA.Wczoraj mechanik od car -audio spolszczył mi navi na FIS-e i komunikaty navi są prawidłowe,ale brak głosu lektora(wcześniej, na niemieckiej też nie było).Po rozkładzie ISO zorientowałem się,że prawdopodobnie powinna być podłączona kostka w sekcji D, by był głos lektora.Problem w tym,że nie mogę tej kostki znależć w aucie i nie wiem,czy powinna być w aucie z tego rocznika.Może ktoś miał podobnie.Bardzo proszę o radę w tym temacie. Pozdrawiam--ak

A może masz całkiem przyciszone?

Czy wchodząc w MENU nawigacji możesz pogłośnić komendy głosowe? czy coś wtedy słychać w głośnikach?

Menu:RADIO/NAV jest od 0,kręcąc gałką w lewo do -1......-10,ale już próbowałem tym ustawić;bez efektu.BNS 4.1.Nie wiem,jaką drogą sygnał lektora dociera do radia, czy przez CAN-BUS,czy prezez tą kostkę D.

W Concert II poprzez czerwoną kostkę.

499000aaf744154bmed.jpg

Edytowane przez Fido

Dzięki,to już teraz wiem, jutro dokładnie przeszukam za radiem,pewnie musi tam ta kostka gdzieś być.Te kabelki z kostką prawdopodobnie powinny iść od strownika, koło ręcznego hamulca,ale nie jeatem pewien.

Do tej czerwonej kostki (fotka) wchodzą 2, czy 3 kabelki?

U mnie jest 3 bo nie mam fabrycznie telefonu.

Tak,teraz się dopatrzyłem na tej fotce.Co dotyczy sygnału GALA,to chyba trzeba coś aktywować w sterownku.Dzięki za podpowiedż i fotkę.Napiszę,jak to naprawię.

U mnie jest 3 bo nie mam fabrycznie telefonu.

Niestety,przeszukałem za radiem i nie znalazłem tej czerwonej kostki, ale jest wolna kostka zielona (C2)i do niej podpięte 2 kabelki i jeden-biały niepodpięty.Zastanawiam się jak u Niemca działała navi.Auto osobiście sprowadziłem z Niemiec i nic w Polsce nie było robione z elektryką, poza zmianą radia z Calgary MP35,na Chorus2.Jakby ktoś miał schemat,lub podał,skąd jest podłączona ta czerwona kostka, to może po demontażu konsoli, bym to podłączył.Po niedzieli wezmę się za demontaż.

U mnie jest 3 bo nie mam fabrycznie telefonu.

We wtorek byłem u mechanika i on też nie znalazł tej czerwonej wtyki navi/tel,tylko do licznika jest dołączona mała,czarna kostka z 3 cienkimi kabelkami, podobnymi do tych z fotki,ale wyjścia do radia żadnego nie ma.Nie ma też żadnego śladu uciętych kabli.Już nie wiem,jak to działało w niemczech.Może jednak po CAN-ie?Może trzeba coś aktywować WAG-iem w radiu?Zauważyłem,że jak radio gra, a ja wchodzę w funkcję navi, regulującą głośność komunikatów,to radio jakby nieznacznie się ściszało i podgłaśniło w miarę regulacji w navi.Pomoże ktoś rozgryżć tą zagadkę-choćby dla potomnych?

Witam ponownie.W "geście rozpaczy" zadzwoniłem do speca od navi,zażyczył sobie 200z.,bo musi rozebrać słupek i próg,by wyprowadzić 3 kabelki.Zrezygnowałem z usługi i postanowiłem dociec co to jest ta zielona kostka mini iso C2 z dwoma kabelkami pin 7 -8 i jednym kabelkiem niepodłączonym. Uciąłem kabelki,a że nie miałem ori kostki, zastosowałem wolną kostkę głośnikową,podłączyłem te kabelki,kolory okazały się takie same,jak na fotce od Fido,no i lektor się odezwał.To ta zielona kostka wprowadziła mnie w błąd. Dzięki ci,Fido.