Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwna kontrolka. Jestem w trasie


Osta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

Jestem w trasie i zapaliła mi się czerwona kontrolka na Fisie. Po bokach jest zaokrąglone a na dole szlaczek. Od czego ona może być? Chyba od koła? Ciśnienie w oponach nie schodzi jak na razie. Ktoś ma jakieś pomysły? Nie mogę znaleźć w necie. Wszedłem w mmi w zakładkę od opon nacisnalem confirm i kontrolka zniknęła. Czemu aż czerwona była?

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak, zrób zdjęcie na wszelki wypadek.

Miałem podobnie, podjedz na stacje paliw i sprawdź ciśnienie we wszystkich kołach.

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk

Edytowane przez mgajder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrobić zdjęcia bo kontrolka zniknęła po naciśnięciu confirm. Jeśli wyskoczy następnym razem to zrobię zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czerwona była też się zdziwiłem. Trzeba będzie przeskanowac.

A jakie ciśnienie powinno być w kołach zimowych 205/60/16 96H? Jak jeżdżę sam lub z kimś?

Jak sam to z przodu 2.6 z tylu 2.4? A jak z kimś (trzy osoby+kierowca) to z przodu 3.0 a z tyłu 2.7? Bo trochę nie rozumiem z tej wlepki na drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu powinno być mniej, a więcej z tyłu.

U mnie przy 225/55/16 97W jest 2.1-2.3 z przodu a z tyłu chyba pomiędzy 2.2-2.5

Pewnie przełożyłes opony na zimowe a czujników nie zresetowałeś, dlatego oświeciła się kontrolka.

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie zmieniałem opony na zimowe. A jak się te czujniki resetuje? I jakie w końcu powinno być ciśnienie w oponach 205/60/16? Bo sam ten wulkanizator który zmieniał opony to zczytal z wlepki i tyle napompowal a nie chce zniszczyć opon przez nie odpowiednie ciśnienie tym bardziej jazda na nie odpowiednim ciśnieniu jest nie bezpieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodisz do car menu i tam jak sie nie myle to do ostatniego okienka wchodzisz i masz opcje opon i min resetu cisnienia opon- poszukaj na forum dokladnie.

Reset czujnikow jest bardzo łatwy, nie masz innej opcji tam, jesli jestes pewien cisnienia wlasciwego we wszystkich 4 kolach, to wtedy zaznaczasz reset i potwierdzasz.

Cisnienie masz podane na nalepce, otworz drzwi kierowcy i masz tam cały wykaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...