Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z jednym światłem wstecznym, brak napięcia


Czarne Chmury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem polega na tym że nie świeci prawe światło cofania. styki przeczyściłem i nic. Wyciągłem ile mogłem wiązkę zza gumowej zaślepki na błotniku i odizolowałem trochcę kabelek po czym miernikiem przedzwoniłem do złącza żarówki i wszystko OK połączenie jest. Jeszcze wczoraj czasem zabłysła żarówka a miernik pokazywał ~12V ale po przyłożeniu probówki żarówka czasem błysła i zgasła albo w ogóle nie zaświeciła pomimo że miernik wskazywał że jest napięcie. Dziś już wskazuje falująco od 0 do ~5V a po podłączeniu probowki w bagażniku słychać było jak by styknięcia jak np. w przekaźniku ale żarówka nie zaświeciła. I nie wiem czy jest jakiś przekaźnik osobny do prawej lampy, czy wiązka gdzieś padła a jeżeli tak to jak ją sprawdzić albo jak się do niej dostać?


Dodam jeszcze że teraz sprawdzałem i jak włączy się stacyjkę to na stykach żarówki jest ~12V i jak podepnie się probówkę to zaświeci mignie 2-3 razy i zgaśnie a napięcie spada do 0V. Po odłączeniu probówki napięcie wraca raz do 7V innym razem 9-10V ale probówka już nie zaświeci więcej aż do ponownego wyłączenia i włączenia stacyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł sprawdza impulsem odbiornik, może coś nie tak z zarowką? Załóż dwie nowe identyczne, powinny działać

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem tylko że z przednimi postojówkami. Dopiero po którymś razie wsadzania, wyciagania i włączania świateł zaczęły obie świecić. A tak też zacząłem głupieć z tym skaczacym i zanikającym napięciem.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz gdzieś ledy pozakładane? np we wnetrzu?


u mnie jak otworzyłem schowek i w tym samym czasie sprawdzałem te swiatła to led zaczął mrugać słychać było takie ciche pukanie, cykanie. O ile dobrze pamietam to jak zamknałem schowek i ledy zgasł to wtedy zaświeciły się obie postojówki również led.

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Jednak w kostce nie łączyło choć miernik wskazywał napięcie. Pobierka gasła po momencie bo żaróweczka jest w niej słaba i FIS myślał że jest przepalona i nie podawał napięcia. Najlepiej sprawdzać taką żarówką jaka jest w lampie. Po podłączeniu bezpośrednio z kabla do szyny w lampie wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...