Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Strzał" w głośnikach po włączeniu radia


Piotr246

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Radio symphony 2, instalacja ori, nic nie modyfikowane. Od początku: kilka miesięcy temu odpowiem akumulator i po podpięciu, w głośnikach (tylko tył, czyli coś od wzmaka) słychać głośny strzał/ skok napięcia (nie wiem) i wszystko pózniej gra normalnie, jest tez tak gdy przekręcam na zapłon lub przełączę z pozycji 0 na postojowe. W między czasie wszystkie głośniki wymieniłem na bose (problem pozostał) wzmacniacz podpiąłem tez od bose ale tylko na chwile (problem nadal był). W ostatnim czasie po dłuższym postoju nie mogłem odpalić auta (akumulator) i tak kilkukrotnie, wiec odpowiem kostkę przy wzmacniaczu i akumulator narazie nie pada, nie wiem czy to zbieg okoliczności czy powód. Miał ktoś coś podobnego, zna rozwiązanie?

Link do mojego nagrania problemu: https://drive.google.com/open?id=0BzV8Ae-KDNbBVnlfb21scEE5WkU

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bywa gdzieś w instalacji jakieś newralgiczne miejsce od którego mógłbym zacząć poszukiwania zwarcia? Myśle ze moze przy radiu bo jedynej ono było było kilkukrotnie wyjmowane a reszta nie ruszana, ale moze jakiś inny pomysł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź kostkę radia i antenę u mnie kiedys jak była wysuwana antena to robiła zwarcie w radiu i przy odpaleniu i wyłączeniu zapłonu tak strzelało w głosnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wymieniłeś wzmak i problem jest nadal to stawiam na 99%ze radio .pożycz od kogoś inne i zobaczysz .

Myśle ze gdyby to było radio to tez przednie głośniki by sie odzywały a tutaj tylko tylne. Posprawdzam dziś kostki z tyłu radia i dam znać czy pomogło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie ,bo radio podaje volty na wzmak i jeśli coś się upalilo to będa biły tylko głośniki z pod wzmaka. Sam mam właśnie przykład jak w drugim aucie sharanie mam zamontowany sub pod wzmakiem i z jednego radia bije w sub jak u ciebie a z drugiego cisza :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie ,bo radio podaje volty na wzmak i jeśli coś się upalilo to będa biły tylko głośniki z pod wzmaka. Sam mam właśnie przykład jak w drugim aucie sharanie mam zamontowany sub pod wzmakiem i z jednego radia bije w sub jak u ciebie a z drugiego cisza :-)

zrób tak jak wyzej kolega pisze zanim całą instalacje sprawdzisz niepotrzebnie a okaze się że radio było winowajcą :) ja tez bym pierwsze co to podmienił radio i sprawdził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem z tylu kostki, antenę itp problem nadal jest, chyba bede musiał poszukać kogoś z radiem i podmienić tak jak mówicie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...