Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 Tdi AWX Dźwięk silnika


car_diag_cork

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co myślicie o dźwięku tego silnika? Cały czas wydaje mi się, że motorek wydaje z siebie nadmierny klekot.

Wałek, panewki wałka oraz szklanki wymienione. Uszczelniacze pompek oraz śruby regulacyjne również nowe.

Szklanki INA wzmacniane, panewki glyco, a wałek jeśli dobrze pamiętam AE. Tak, wiem że wałek do najlepszych nie należy ale plan był taki żeby pokulać się tym autem przez chwilę, a po kilku miesiącach zmienić B6 na B7. Tak się jednak stało, że postanowiłem autko zostawić i jeździć nim ile się da.

Olej 5W30 z normą 505.01

Oleju w nadmiernych ilościach nie ubywa, silnik nie kopci przy przyspieszaniu ani na wolnych obrotach. Przykapca na siwo przy odpalaniu po nocy poniżej 5 stopni ale 3 świece są niesprawne więc to zapewne powód kopcenia.

Przebieg auta 262kkm

3 mechaników w tym mechanik z ASO stwierdziło, że silnik pracuje bardzo dobrze i żebym się nie czepiał.

Wrzucam 2 linki do filmików na yt. Silnik na filmach rozgrzany po małej trasie.

https://youtu.be/jKOvo_sdvvw

https://youtu.be/UIVqWECoK4s

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to te silniki niestety tak pracują. Jak mu dałeś przegazówkę to tak jakbym swojego słyszał. Nie martwiłbym się zbytnio na wolnych mój też tak pracuje choć mam BRB i troszkę nowszy rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba zacznę głośniej słuchać radia ;)

Przed chwilą osłuchiwałem auto znajomego. BRB z 2006 i chodzi bardzo podobnie. Może faktycznie już taki urok tych silników bo to jednak nie CR. Jutro z ciekawości przy wymianie świec zerknę pod pokrywę zaworów i zobaczę jak to wszystko tam wygląda. Usterek raczej się nie spodziewam bo nowe graty włożyłem niecałe 2.5 tysiąca km temu. Chciałem też spróbować nowego oleju i chyba zdecyduję się na Motula(dużo opinii, że delikatnie wycisza nasze klekoty).

Edytowane przez car_diag_cork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...