Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd 01801/ lampka w drzwiach kierowcy


car_diag_cork

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wymieniałem dzisiaj żarówkę w drzwiach od strony kierowcy. Pech chciał, że całą oprawkę zostawiłem wiszącą na kablach i moja córcia zamknęła mi drzwi. Styki w oprawce się zwarły i od tego momentu lampka nie świeci, a w elektryce wywala błąd:

01801 - Door Warning Lamp; Drivers Side (W30)

57-10 - Electric Circuit Failure

Sprawdziłem kable od lampki do kostki silnika w drzwiach i przejście jest ale po otwarciu drzwi totalny brak napięcia na lampce. Na Fis-ie info o otwartych drzwiach wyświetla się jak zwykle.

Czy możliwe, że przez zwarcie poleciał moduł w drzwiach?

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez car_diag_cork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zabierzesz się za zabawę sprawdź bezpieczniki (niestety nie pamietam które) żebyś nie musiał pół auta rozbierać niepotrzebnie :-()

Jeśli bezpieczniki w porządku to:

Wrzuć nową lampkę i skasuj błąd. Zamknij auto i Uśpij cany na 15 min. Zanim to zrobisz sprawdź sterowanie szyby czy chodzi, jeśli tak tzn. ze sterownik w porządku. Ustał dojście ze sterownika do lampki w pozycji zamkniętych drzwi, Żeby to zrobić musisz zrzucić boczek i zobacz czy masz zasilanie. Jeśli tak to pierwsza opcja załatwi wszystko. Daj znać czy zagrało:-)

tąpnięte z iPhone

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie szybami z drzwi kierowcy działa bez problemu. Sterowanie oraz składanie lusterek również działa. Bezpieczniki przy kierownicy sprawdzone i wszystkie są ok. Przelotka pomiędzy budą, a drzwiami ok.

Jutro będę kombinował i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Wyciągnąłem bezpieczniki od centralnej elektryki. Po włożeniu bezpieczników na miejsce błąd udało się skasować przy zamkniętych drzwiach. Zostawiłem auto zamknięte i za kilkanaście minut zerknę czy "się naprawiło" ;)

Błąd da się kasować przy zamkniętych drzwiach ale powraca od razu po otwarciu drzwi.

Edytowane przez car_diag_cork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędu nie kasujesz przy zamkniętych drzwiach tylko otwartych. Przy zamkniętych miałeś sprawdzić czy jest zasilanie. Lampkę wymieniłeś, przewody w miejscu gdzie córa zatrzasnęła sprawdziłeś ???? Bo od tego musisz zacząć. Jeśli wciąż zwiera to błędy będą cały czas wywalać.

Swoją drogą skoro fis normalnie wskazuje otwarcie drzwi to doszukiwałbym się właśnie problemu na zasilaniu lampek na odcinku sterownik-lampka. Sprawdź koniecznie kabel czy nie skręcił się i nie zwiera, lampkę wywal i wstaw inną. Skasuj błędy na otwartych drzwiach, zamknij auto, odczekaj i sprawdź.

tąpnięte z iPhone

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak +12 ze sterownika na lampkę. I to chyba tyle w temacie. Trzeba zamienić sterowniki i zobaczyć czy pomoże

Teraz pytanie czy mogę zamienić taki silnik na silnik z tymi samymi numerami tylko z dodatkową literką na końcu?

773c488e035459cc368a7c9272bb1d34.jpg

Edytowane przez car_diag_cork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co masz na wyposażeniu. 4x elektryka, lustra zew. w chromie el. składane-grzane,panel alarmy czy memo. Wszystko jest zależne od wyposażenia. Podaj co masz na wyposażeniu to powiem jaki sterownik możesz wrzucać. Wersje z literą A i B obsługują podstawę.

tąpnięte z iPhone

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu z końcówką BD. Elektryka przód, korby tył, fabryczny alarm z przyciskami w boczku drzwi, składane-grzane lusterka i to by było chyba na tyle tego mojego wyposażenia :) Chodzi mi tylko o to żeby zachować składanie lusterek.

W innym temacie podpowiedziano mi, że ster musi być 8E2 959 802 z literką bądź bez ale ważne żeby był w "wersji" FA RL MAX

Kody wyposażenia z książki serwisowej

http://www.audiklub.org/wyposazenie/e0a/7a0/4ue/6xe/1kd/j0r/1lb/1be/3fa/5td/7x0/4r5/f0a/8gu/0g1/0yk/0jg/t9j/3nz/8jk/u1b/x2b/1n1/2pv/8q1/9q3/8z5/d3e/7q0/c2f/7k0/4x3/2k1/6r2/3l3/4kc/3y0/5d1/1sa/0ge/q1d/4gp.html?lang=en

Edytowane przez car_diag_cork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak rozwiązali się ten problem mam to samo po zmianie sterownika nic się nie zmieniło możecie się uda to zrobić ja juz wszystko zrobiłem i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak rozwiązali się ten problem mam to samo po zmianie sterownika nic się nie zmieniło możecie się uda to zrobić ja juz wszystko zrobiłem i nic

Ja mam problem ze znalezieniem odpowiedniego sterownika. Nie miałem czasu dalej się z tym bawić bo auto praktycznie cały czas w ruchu. Może w weekend uda mi się coś z tym zdziałać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu z końcówką BD. Elektryka przód, korby tył, fabryczny alarm z przyciskami w boczku drzwi, składane-grzane lusterka i to by było chyba na tyle tego mojego wyposażenia :) Chodzi mi tylko o to żeby zachować składanie lusterek.

W innym temacie podpowiedziano mi, że ster musi być 8E2 959 802 z literką bądź bez ale ważne żeby był w "wersji" FA RL MAX.

Jeśli będziesz szukał według tego schematu to prawdopodobnie wylądujesz w serwisie i wybulisz sporo kasy. Chyba, że ktoś z kolegów Cię zaskoczy i będzie mial właśnie taki. Najprościej powiedzieć żeby wersja ta sama. Chodzi o to żebyś dobrał parametry w/g tego co masz na wyposażeniu. W tej kwestii etka określa ze potrzebujesz sterownik z końcówka 22F lub 12G. Tyle z mojej strony.

tąpnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu z końcówką BD. Elektryka przód, korby tył, fabryczny alarm z przyciskami w boczku drzwi, składane-grzane lusterka i to by było chyba na tyle tego mojego wyposażenia :) Chodzi mi tylko o to żeby zachować składanie lusterek.

W innym temacie podpowiedziano mi, że ster musi być 8E2 959 802 z literką bądź bez ale ważne żeby był w "wersji" FA RL MAX.

Jeśli będziesz szukał według tego schematu to prawdopodobnie wylądujesz w serwisie i wybulisz sporo kasy. Chyba, że ktoś z kolegów Cię zaskoczy i będzie mial właśnie taki. Najprościej powiedzieć żeby wersja ta sama. Chodzi o to żebyś dobrał parametry w/g tego co masz na wyposażeniu. W tej kwestii etka określa ze potrzebujesz sterownik z końcówka 22F lub 12G. Tyle z mojej strony.

tąpnięte z iPhone

A więc takiego będę szukał. Dzięki za podpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu z końcówką BD. Elektryka przód, korby tył, fabryczny alarm z przyciskami w boczku drzwi, składane-grzane lusterka i to by było chyba na tyle tego mojego wyposażenia :) Chodzi mi tylko o to żeby zachować składanie lusterek.

W innym temacie podpowiedziano mi, że ster musi być 8E2 959 802 z literką bądź bez ale ważne żeby był w "wersji" FA RL MAX.

Jeśli będziesz szukał według tego schematu to prawdopodobnie wylądujesz w serwisie i wybulisz sporo kasy. Chyba, że ktoś z kolegów Cię zaskoczy i będzie mial właśnie taki. Najprościej powiedzieć żeby wersja ta sama. Chodzi o to żebyś dobrał parametry w/g tego co masz na wyposażeniu. W tej kwestii etka określa ze potrzebujesz sterownik z końcówka 22F lub 12G. Tyle z mojej strony.

tąpnięte z iPhone

Kolego, dobrze wczytałeś się w temat ? twierdzisz że sterownik z końcówką 22F będzie obsługiwał w tym przypadku składane lusterka ?

śmiem twierdzić że to nie prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze śmiesz Tomku bo omyłkowo i chybaa z rozpędu poszlo. Chodziło o E a nie F. Sorry i dzięki za czujność.

Tak swoją drogą potrzebne są E,G lub bez litery na końcu. Lewy LA ...MAX, Prawy Br...MAX i gra muzyka[emoji1]

tąpnięte z iPhone

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nikt nie spotkał z tym problemem tylko 2 osoby na forum? Bo jeśli to coś z przewodami z budy do sterownika to niedziałaloby coś jeszcze i jeśli przewody sprawdzone od sterownika do lampki to zostaje sterownik czy się mylę? Na sterowniku nie ma żadnych odznak przepalenia nic takiego sam już nie wiem. Może komuś innemu się uda rozwiązać ten problem.

I jeszcze jedno co by się działo jakby przewody od can nie były ze sobą skręcone co by to powodowało bo wyczytałem że muszą być skręcone

Widzę że nie ma zainteresowania jak ktoś rozwiąże problem to piszcie chyba że będę pierwszy to napisze

☺. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...