Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Odpowietrzenie skrzyni korbowej


skrzyna

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie ..gdzie ona jest!!!, czt to jakies weze gumowe ?? plastikowe?? , jak jest odpowietrzana skrzynia korbowa ?? co to Odma? :kox:jak sie do tego dobrac?? jak przeczyscic ?+ moze ma ktos zdiecia ?? z gory dzieki !!!!!!!! :hi:

Marek

ps, czy wymiana uszczelki jest trudna ?? uszczelki pod skrzynie korbowa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ..gdzie ona jest!!!, czt to jakies weze gumowe ?? plastikowe?? , jak jest odpowietrzana skrzynia korbowa ?? co to Odma? :kox:jak sie do tego dobrac?? jak przeczyscic ?+ moze ma ktos zdiecia ?? z gory dzieki !!!!!!!! :hi:

Marek

ps, czy wymiana uszczelki jest trudna ?? uszczelki pod skrzynie korbowa ??

Niewiem jak w 1,8 T ,ale u mnie jest otwór zaraz poniżej przepustnicy , wchodzi w nia kruciec ,który połaczony jest z dolotem.

Uszczelka skrzyni korbowej?? Czyli uszczelka miski olejowej , tak to rozumiem.

Raczej nie jest to skomplikowane zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ADR'e odma skłąda się z dwóch części tj. plastikowej kształtki i węża gumowego dochodzącego do przepustnicy od dołu. Założenie nowych nie jest łatwe bo odma wchodzi do korpusy silnika pod kolektorem dolotowym, a więc dojście b. trudne bez demontażu kolektora. Można to zrobić po zdemontowaniu przepustnicy, ale nadal bardzo trudno - ja robiłęm przez 4 godziny, a plery mnie bolały oooooooooolaboga. Obie części należy zamówić w serwisie nowe. Potrafią pęknąć na łączeniach i wtedy występuje falowanie obrotów etc. Widać pomiędzy dolotami kolektora dolotowego po prawej stronie od króćca, gdzie jest bagnet do oleju. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...