Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Metaliczne stukanie.


Arek Gnat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim audi A4 B6 1,9 Tdi 130 km AVF wykryłem ciche metaliczne stukanie na biegu jałowym. Samochód nie szarpie przy gaszeniu i odpalaniu natomiast pojawia sie to "stukanie". Auto przyspiesza bez zadnych problemów na wysokim biegu z niskich obrotów, lecz gdy wcisnę sprzęgło to znowu je słychać. Nie wiem czy nastawiać sie już na koło dwumasowe czy moze coś mniej kosztownego?

Edytowane przez Arek Gnat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zimnym silniku tak masz? miałem podobne objawy po wymianie dwumasy - ale tylko na gorącym silniku. Słychać było szybkie metaliczne stukanie, które nasilało się po wciśnięciu sprzęgła. Przyczyną była jakaś blacha w okolicy chyba skrzyni biegów albo dwumasy, która pod wpływem temperatury odkształcała się i uderzała gdzieś tam w okolicach skrzyni/dwumasy. Dokładnie nie powiem co to za blacha, bo poprawiał mi to mechanik, który wymieniał dwumasę. Po odgięciu tej blachy problem ustąpił

Edytowane przez radeek9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zimnym silniku tak masz? miałem podobne objawy po wymianie dwumasy - ale tylko na gorącym silniku. Słychać było szybkie metaliczne stukanie, które nasilało się po wciśnięciu sprzęgła. Przyczyną była jakaś blacha w okolicy chyba skrzyni biegów albo dwumasy, która pod wpływem temperatury odkształcała się i uderzała gdzieś tam w okolicach skrzyni/dwumasy. Dokładnie nie powiem co to za blacha, bo poprawiał mi to mechanik, który wymieniał dwumasę. Po odgięciu tej blachy problem ustąpił

Na zimnym oraz gorącym. to jest takie pojedyncze stuknie powtarzające sie raz lub dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...