Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Leasing auta z zagranicy


pkef

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, szukam kogoś kto doradzi w kwestii leasingu na używaną osobówkę (A4/A6) z Niemiec. Kogoś kto to już robił, rzeczowo i konkretnie. Działalność jednoosobowa. Auto chciałbym wyszukać sobie sam za granicą. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kuzyn wziął używaną a4 w leasing z salonu audi rocznik 2012 albo 2014, i płaci około 500 euro miesięcznie a za kilka lat musi wpłacić połowę ceny rynkowej z góry bądź oddać auto z powrotem, do tego dochodzi limit kilometrów oraz wszystkie usługi oraz naprawy wykonywać wyłącznie w salonie Audi, zbierać pieczątki w książce serwisowej i wpis w papierach że auto na spółę z jakąś firmą leasing-ową.

moim zdaniem nie opłaca się, chyba że zarabiasz ponad średnią i wymogi cię nie odstraszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leasinguję auta sprowadzone z zagranicy.. wiem, że np. PEKAO Leasing nie płaci bezpośrednio do Niemiec tylko uznają tzw. leasing zwrotny... czyli Ty kupujesz, sprzedajesz do leasingu i go leasingujesz. miałem tak zrobione na kilku autach i nigdy nie miałem problemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak. nie każdy chce płacić gotówką.. a wtedy na zakup można wyłożyć i go później sobie wyleasingować. nie wiem jak podchodzą do tego inne towarzystwa, ja współpracuję głownie z Pekao dlatego o tym przypadku napisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sobie spłacić te 100-200 tys miesięcznie w ratach i robić koszt leasingiem niż od razu wywalić tyle gotówki :) co kto lubi i co potrzebuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym mówię, że leasing jest po to, by kupić coś, na co niekoniecznie są środki do zakupu i zamiast tego wziąć to na "raty", a nie wyłożyć za to całą gotówkę, PKO oddaje i wtedy można spłacać w ratach. A jakbyś chciał wziąć w leasing sprzęt, który jest droższy niż masz w kieszeni to amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...