Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak lewego światła mijania


yosi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z lewym światłem mijania. Szukałem podobnych tematów, ale nie znalazłem rozwiązania.

Dwa miesiące temu spaliła mi się lewa żarówka H7, wymieniłem i było ok (jedynie trochę słabiej świeciła może wina żarówki) Teraz myślałem, że ponownie się spaliła, ale jednak nie. Okazało się, że w lewym reflektorze nie działa jedynie światło mijania. Światła długie, postojówki , migacz - są.

Nie jestem znawca elektryki, udało mi się ustalić, że:

- w kostce zasilającej żarówkę brak pradu

- na bezpieczniku 21 jednak prąd jest

Nie wiem gdzie szukać przyczyny problemu.

Czy jest jakiś przekaźnik albo coś między bezpiecznikiem, a kostką podająca prąd na żarówkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówkami steruje moduł, on podaje napięcie przez bezpiecznik do reflektora, więc jeśli na bezpieczniku napięcie jest a z niego niewychodzi to

- sprawdz bezpiecznik, daj inny.

- zmierz ciągłość obwodu między bezpiecznikiem a refletorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówkami steruje moduł, on podaje napięcie przez bezpiecznik do reflektora, więc jeśli na bezpieczniku napięcie jest a z niego niewychodzi to

- sprawdz bezpiecznik, daj inny.

- zmierz ciągłość obwodu między bezpiecznikiem a refletorem.

Bezpiecznik sprawdzałem wizualnie i wymieniając z pozycją 20 od prawego świata mijania. Na prawym reflektorze światło było na każdym z tych bezpieczników.

Wychodzi na to że to musi być gdzieś nadłamany kabel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przerwany kabel albo zaśniedziały styk. Weź sobie multimetr i zmierz ciągłość przewodu miedzy bezpiecznikiem a kostką w lampie. Jeśli nie będzie przejscia znaczy że coś z kablem nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Okazało się, że to naderwany kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam podobny problem. nie wiem dla czego ale nagle znikły mi oba swiatła mijania (krótkie) na poczatek wymieniłem żarówki. i szczerze dopiero w tym momencie sie zorientowałem ze cos jest nie halo bo nadal swieci sie na pulpicie kontrolka informacyjna o braku swiateł.  Jestem zielony z tematu motoryzacji dla tego też mam nadziej uzyskac tu pomoc. a wiec brak obu swiateł mijania długie sie pala kierunki i pozostałe wszystko jest. jutro zaczne od sprawdzenia bezpieczników jak nie pomoże wtedy bede sie martwic co dalej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz u kogoś pod komputer i sczytaj błędy ze sterowników. 

Uzupełnij poprawnie profil, zaoszczędzi to wypisywania za każdym razem jaki model, silnik, napęd itd.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...